Żaden cud się nie zdarzył, sportowy spadek futbolistów Stilonu i Warty jest jak najbardziej aktualny. Co najmniej przez rok czekają nas piłkarskie emocje dopiero na piątym poziomie rozgrywkowym. Ma trzecią ligę wieś Starowice Dolne, a Gorzów nie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jeszcze podczas finału lubuskiego Pucharu Polski, gdzie stilonowcy pokonali po dogrywce warciarzy 2:1, ci ostatni przeżywali to, co wydarzyło się w minionym sezonie. W trzeciej grupie trzeciej ligi zajęli piąte miejsce od końca, a jednak zostali zdegradowani, bo akurat teraz mieliśmy rekordowe spadki z drugiej ligi.

Ostatnie złudzenia to były wieści o zawirowaniach organizacyjnych w innych klubach. Tych, które się utrzymały, ale również mających w rękach promocję z czwartej ligi. Ostatecznie żaden z czarnych scenariuszy nie wszedł w życie. Mieliśmy w trzeciej grupie sześć miejsc spadkowych i tak wiele nieszczęśliwych zespołów ląduje dopiero na piątym poziomie rozgrywkowym.

W miejsce MKS Kluczbork, Warty Gorzów, Agroplonu Głuszyna, Ruchu Radzionków, Lechii Dzierżoniów i Stilonu Gorzów mamy Ruch Chorzów, Rozwój Katowice, ROW 1964 Rybnik, Falubaz Zielona Góra oraz Śląsk II Wrocław.

Najdłużej nadzieją na utrzymanie tylnymi drzwiami żyli piłkarze Kluczborka, bo najpierw awansu nie wybrali triumfatorzy opolskiej czwartej ligi – Polonia Głubczyce. Nieoczekiwanie rękawicę podjęli drudzy, czyli LZS Starowice Dolne. W ekspresowym tempie znaleźli stadion, gdzie rozegrają mecze tzw. podwyższonego ryzyka, zadeklarowali również poprawienie infrastruktury na swoim obiekcie i dzięki temu dostali licencję.

Trzecia liga, której przez kilkanaście miesięcy mieliśmy w Gorzowie w podwójnej dawce, wystartuje 3 sierpnia. Lubuska czwarta liga, z Wartą i Stilonem w składzie, pewnie ruszy tydzień później. Pewne jest, że będzie dużo zwycięstw i wiele goli. Szkoda tylko, że gorzowską seniorską piłkę dziś stać jedynie na popisy w wojewódzkich rozgrywkach. Oby ten beznadziejny stan dla jednej z naszych drużyn trwał tylko przez rok. Ktoś pomęczy się dłużej, bo z czwartej ligi awansuje jedynie zwycięzca.

PROGRAM 1. KOLEJKI W TRZECIEJ LIDZE:

  • Gwarek Tarnowskie Góry – Śląsk II Wrocław
  • Miedź II Legnica – Piast Żmigród
  • Stal Brzeg – Górnik II Zabrze
  • Ruch Zdzieszowice – Rozwój Katowice
  • ROW 1964 Rybnik – Ślęza Wrocław
  • Polonia Bytom – Foto Higiena Gać
  • Falubaz Zielona Góra – Rekord Bielsko-Biała
  • Ruch Chorzów – Zagłębie II Lubin
  • LZS Starowice Dolne – Pniówek Pawłowice Śląskie
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Roman Imielski poleca
Więcej