Policjanci wyliczają, że wartość oryginalnych odpowiedników to ponad 300 tys. zł. W sprawie przesłuchana została kobieta handlująca odzieżą na gorzowskiej giełdzie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z KMP w Gorzowie w czasie działań operacyjnych ustalili, że na giełdzie w Gorzowie może być sprzedawana podrabiana odzież oraz obuwie. Nielegalnie umieszczono na nich logo kilku światowych marek.

Fot. Lubuska Policja

– W minioną niedzielę policjanci zabezpieczyli na gorzowskiej giełdzie blisko 740 sztuk odzieży i obuwia – wyliczał st. sierż. Mateusz Sławek z Zespołu Prasowego KWP w Gorzowie. – Były to przede wszystkim spodenki, bielizna, stroje kąpielowe i klapki. Wartość oryginalnych odpowiedników to ponad 300 tys. zł.

Zabezpieczone rzeczy zostały wycofane z obrotu i nie trafią do sprzedaży. Towar oferowała kobieta, która została przesłuchana. Do przedstawienia zarzutów niezbędna będzie opinia biegłego.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej