Takie wiadomości dowodzą, że w Gorzowie też potrafią wyszkolić dobrych piłkarzy ręcznych. Zresztą widać to po składzie seniorskiej Stali, gdzie balans między wychowankami a zawodnikami przyjezdnymi ciągle jest zachowany.

W mistrzostwach Europy 17-latków w piłce ręcznej plażowej, rozgrywanych w Starych Jabłonkach, wzięli udział Mateusz Olejniczak (na koszulce nr 15) i Rafał Renicki (nr 34) z Misia Gorzów, a także trzeci gorzowianin Wiktor Mokracki (nr 12), który od kilku lat reprezentuje młodzieżowe drużyny MMTS Kwidzyn. Fajnie, że wszyscy byli ważnym postaciami biało-czerwonej drużyny i dołożyli swoją cegiełkę do szóstego miejsca w klasyfikacji końcowej.

Co ciekawe, Polacy w fazie zasadniczej pokonali późniejszych złotych medalistów Chorwatów, co tylko świadczy o dużym potencjale tej zebranej bardzo niedawno ekipy. W tym meczu ważyła się sprawa awansu jednej z drużyn do półfinału. Nasi przegrali jednak w pierwszym secie i choć wygrali całe spotkanie 2:1, to w najlepszej czwórce ME znalazł się zespół Chorwacji, który w finale pokonał Węgrów 2:1. W pojedynku o brązowy medal Hiszpanie wygrali 2:0 z Holendrami.

Ostatecznie gorzowianie wraz z kolegami zajęli szóstą pozycję, a drużyna dziewcząt siódmą. Wiktor Mokracki zajął ósme miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców turnieju.

– Trochę byliśmy źli, że nie udało się przebić do półfinału, bo było naprawdę blisko – mówił młody zawodnik pochodzący z Gorzowa, aktualnie budujący swoją karierę piłkarza ręcznego w Kwidzynie. – Z drugiej strony mamy za sobą zaledwie cztery zgrupowania, niektórzy zaczęli „kręcić” na plaży półtora miesiąca temu. Tak więc to miejsce jest dla nas ogromnym sukcesem.

– Jesteśmy dumni z naszych zawodników, bo w bardzo krótkim czasie przeszli przemianę z zawodników występujących wyłącznie w hali, do pełnoprawnych graczy plażowych. Przed turniejem zakładaliśmy sobie wejście do ósemki, spotkaliśmy się z najlepszymi drużynami w Europie, walczyliśmy jak równy z równym – podsumowali trenerzy naszej reprezentacji.

Jeśli ktoś w najbliższych dniach będzie w okolicach Starych Jabłonek to nadal warto zajrzeć na boiska do plażowej piłki ręcznej, bo właśnie startują tam mistrzostwa Europy seniorów. W imprezie wystartuje aż 40 zespołów kobiet i mężczyzn.