Ta trzecia lokata trzyma si kajakarek AZS AWF Gorz闚 w mistrzostwach 鈍iata i Pucharach 安iata. I niech tak b璠zie a do olimpijskiego fina逝 w Tokio w 2020 r. Teraz Karolina Naja i Anna Pu豉wska zdoby造 br您owy kr捫ek w zawodach rangi mistrzostw Europy. Razem z nimi na podium wp造n窸y Katarzyna Ko這dziejczyk i Helena Wi郾iewska.

Europejski szczyt kajakarski w 2019 r. odbył się w Mińsku. Został włączony do programu rozgrywanych co cztery lata, na rok przed igrzyskami olimpijskimi, igrzysk europejskich. Właśnie mamy drugą edycję tej imprezy.

Obecny sezon jest szczególnie ważny, bo wszystkie drogi prowadzą do Szeged na Węgrzech, gdzie podczas sierpniowego, światowego czempionatu będziemy mieli kwalifikacje olimpijskie do Tokio.

W jakich humorach gorzowskie kajakarki będą ruszać na ostatni etap przygotowań? – Zdecydowanie dobrych, bo w finale czwórki, choć warunki pogodowe były na torze ekstremalne, wiatr robił swoje, sprzedałyśmy się świetnie – powiedziała Karolina Naja. – Wszystkie jesteśmy zapatrzone w igrzyska. Jeśli tam przed nami znajdą się tylko dwie inne osady to będzie znakomicie. Pracujemy, poprawiamy się i walczymy dalej. Teraz liczy się tylko występ w Szeged na miarę przepustki olimpijskiej.

W finale K4 na 500 m imponujący był start Białorusinek, które jednak w końcu zostały doścignięte przez Węgierki. Te ostatnie wysłały na igrzyska europejskie bardzo mocny skład, pierwszy raz w tym sezonie. Na czele ze swoją największą gwiazdą Danutą Kozak.

Polki pewnie przypłynęły do mety na trzecim miejscu, obroniły się przez atakującą, mocną osadą Niemiec. W ubiegłym roku na podium ME stały Węgierki, Białorusinki i Rosjanki.

Nie obroniła swojego trzeciego miejsca w innej olimpijskiej konkurencji K1 na 500 Anna Puławska, tym razem w finale zajęła szóstą pozycję.

Złota rok temu w Belgradzie Węgierka Kozak, teraz była druga. Pokonała ją Białorusinka Wołga Chudzenka, która na poprzednich mistrzostwach zdobyła srebro. Trzecie miejsce zajęła 23-letnia Dunka Emma Jorgensen, srebrna medalistka w tej konkurencji na ostatnich igrzyska w Rio de Janeiro.

W Mińsku gorzowską kajakarkę mieliśmy jeszcze w finale nieolimpijskiej konkurencji K2 na 200 m. Tu Karolina Naja z 20-latką Heleną Wiśniewską zajęły czwartą pozycję. Szansę na medal zabrał im bardzo spóźniony start, bo Polki finiszowały świetnie.

Mniej udany był występ Przemysława Korsaka, kajakarza G'Power Gorzów. Z kolegami z reprezentacji startował w czwórce. Ta osada odpadła w półfinale.