Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W piątkowe popołudnie zarejestrowanych było 412 osób, a limit startujących wynosi 500. Zgłoszenia można dokonać tylko drogą elektroniczną poprzez rejestrację na www.sport-time.com.pl do najbliższej niedzieli 16 czerwca do godz. 20.

Tradycyjnie do pokonania będzie 10 km. A trasa? Niezmiennie ta sama.

– Zaczynamy na bulwarze przy Wildomie, potem na most Staromiejski, ulica Fabryczną, skręt w Wawrzyniaka, okrążenie na stadionie, powrót przez most i ulicami Spichrzową i Nadbrzeżną na miejsce startu. I stąd ponownie tą samą trasą, aby pobiec pełne 10 km – mówi Włodzimierz Rój, dyrektor OSiR.

Oczywiście nie zabraknie specjalnego pomiaru czasu na stadionie im. Edwarda Jancarza, przez który znów biegnie trasa. Tam najszybsi zostaną jak zwykle sklasyfikowani w osobnym rankingu Chartów Nadwarciańskiej Dychy.

 

A po biegu nowość. Koncert. „Lubicie biegać? To dobrze! Lubicie słuchać muzyki? To też dobrze. Gramy na finale Gorzowskiej Nadwarciańskiej Dychy, dla strudzonych biegaczy i ich kibiców. Sprawdzać będziemy efekt terapeutyczny naszej muzyki na zakwasy i inne skutki uboczne zorganizowanego hasania na świeżym powietrzu” – tak reklamuje swój występ zespół Molk.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.