Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W ubiegłym roku fundacja Cancer Fighters współpracowała ze Stilonem Gorzów, a mecz zawodników sportów walki odbył się na stadionie przy Olimpijskiej. Wtedy organizatorzy zbierali pieniądze dla chorego na raka Aleksa. Niestety miesiąc temu młodzian odszedł na zawsze.

Tym razem sportowcy chcą dokopać rakowi na stadionie im. Edwarda Jancarza. Kapitanami drużyn będą Joanna Jędrzejczyk i Michał Materla.

Kibiców z pewnością elektryzuje również starcie czołowych żużlowców świata – Bartosza Zmarzlika ze Stali Gorzów i Macieja Janowskiego ze Sparty Wrocław.

Zmarzlik jak zwykle nie może usiedzieć na miejscu. Chwila przerwy w startach? To od razu zaczął doskonalić swoje umiejętności piłkarskie, wybrał się ze swoim teamem na mecz eliminacji do mistrzostw Europy Polska – Izrael, gdzie tajniki futbolu zdradzał mu sam Robert Lewandowski. Możemy być pewni, że Bartosz w niedzielę pokaże nam parę sztuczek z piłką i wcale nie będą one gorsze od jego zapierających dech w piersi akcji na torze żużlowym. Oby tylko wrócił na mecz charytatywny w dobrym humorze po sobotniej rundzie Grand Prix w czeskiej Pradze.

Biało-czerwoni wygrali 4:0, bez straty punktu prowadzą w grupie. Dla ekipy trenera Jerzego Brzęczka gole strzelali nie tylko Lewandowski, ale także Krzysztof Piątek, Kamil Grosicki i Damian Kądzior. Zwycięzcy zaprosili Zmarzlika również do wspólnego zdjęcia.

Tym razem organizatorzy będą zbierać pieniądze na wsparcie szczecińskiego oddziału dziecięcego, zakup sprzętu medycznego, pomp infuzyjnych, dwutorowych (do podawania chemii) oraz wielofunkcyjnych wózków medycznych.

– Będziemy widoczni już od piątku, bo zostaliśmy zaproszeni do aktywnego udziału w Dniach Gorzowa, które są również zaplanowane na nadchodzący weekend – powiedział Marek Kopyść, prezes fundacji Cancer Fighters. - Rozstawimy tam ring, gdzie będzie można boksować z gwiazdami. Punkt kulminacyjny to oczywiście niedziela. Mam nadzieję, że kibice nas nie zawiodą.

W Gorzowie wystąpią m.in. Marcin Różalski, Jan Błachowicz czy Łukasz Jurkowski.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.