Najlepsi na świecie łucznicy z niepełnosprawnością rywalizowali w Holandii. W ośmioosobowej polskiej ekipie GZSN Start Gorzów reprezentowało dwoje zawodników: Milena Olszewska w łuku klasycznym kobiet i Krzysztof Kornatowski w łuku bloczkowym mężczyzn.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W zawodach wystartowało 298 zawodników i zawodniczek z 51 krajów. O ile Krzysztof Kornatowski nie może zaliczyć tych zawodów do udanych, to Milena Olszewska osiągnęła pełny sukces. Indywidualnie zdobyła tytuł wicemistrzyni świata i uzyskała kwalifikację paraolimpijską do Tokio 2020.

– Srebrny medal ma o tyle wielką wartość, bo po drodze pokonała Włoszkę Elizabethę Mijno (zdobywczyni Pucharu Europy) i mistrzynię świata z Pekinu oraz mistrzynię paraolimpijską z Rio de Janeiro, Irankę Zahrę Nemati – opowiadał Ryszard Bukański, trener Startu Gorzów. – Dopiero w finale uległa Chince Wu, mistrzyni świata z 2015 roku i mistrzyni paraolimpijskiej z Londynu.

Tym znakomitym występem Milena Olszewska wysunęła się na czoło światowej listy rankingowej World Archery.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej