Żużlowa PGE Ekstraliga zaczyna rewanże, walkę również o punkty bonusowe. Tak to się poukładało, że stalowcom od razu trafił się w domu arcyważny mecz, którego przegrać w żadnym wypadku nie mogą, bo zacznie nam zaglądać w oczy nawet widmo spadku. Pojedynek Stal Gorzów - Get Well Toruń w niedzielę 9 czerwca o godz. 16.30.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Najważniejsze pytanie, jak czuje się mocno poobijany w Grand Prix Challenge Peter Kildemand? Tu dostaliśmy informacje z pierwszej ręki od samego Duńczyka: – Z dnia na dzień czuję się lepiej i mam nadzieję, że w weekend wrócę do jazdy. Jeśli to nie będzie możliwe to przynajmniej mam zamiar wspierać chłopaków z drużyny w parkingu.

– Peter przyjedzie do Gorzowa w piątek wieczorem, w sobotę spróbuje się na torze i wtedy zapadnie ostateczna decyzja – powiedział trener Stali Stanisław Chomski. – To nie jest tylko problem Kildemanda, bo drugi z naszych Duńczyk Anders Thomsen również odczuwa skutku upadku w ostatnim meczu w Toruniu. Jego lewy nadgarstek nie jest idealny. Są zatem znaki zapytania, które mogą wpłynąć na postawę poszczególnych zawodników oraz drużyny, ale taki to jest sport, urazy i walka z nimi są tu wpisane. Mobilizacja po pierwsze i najważniejsze, a nie myślenie o problemach.

Thomsen w sobotę jedzie jeszcze kwalifikacje do Grand Prix w Żarnowicy na Słowacji i stamtąd będzie gnał do Gorzowa. Sam nie wyobraża sobie, aby nie miał pojechać przeciwko Get Well, bo to spotkanie ma oglądać grupa sponsorów z Danii, którzy wybierają się zobaczyć PGE Ekstraligę na „Jancarzu” już od kilku tygodni.

Duńczycy trafią akurat na bardzo elektryczny pojedynek. – Nie ma co ukrywać, to jest najważniejszy mecz w sezonie i dla nas, ale także dla Torunia – przyznał trener Chomski. – Widać jaka jest sytuacja w tabeli i jak może się zmienić po dopisaniu niedzielnych punktów. Spodziewam się walki na noże. Pracy w tym tygodniu zawodnicy mają ogrom. Najważniejsze, aby wytrzymali to fizycznie, ale również, żeby ich sprzęt dojechał do Gorzowa w dobrej kondycji.

Na Motoarenie pewnie prowadziliśmy jeszcze po 10. wyścigach, dalej jednak pojechaliśmy koszmarnie, ostatecznie przegraliśmy 40:49.

– Możemy być pewni, że Get Well nie przyjedzie tutaj tylko bronić punktu bonusowego, a będzie z całych sił walczył o zwycięstwo, bo właśni ruszył z miejsca, ma w składzie klasowych żużlowców i szansę, aby dźwignąć się z ostatniej pozycji – stwierdził Chomski. – My jednak też mamy swój plan, zakładamy zwycięstwo różnicą co najmniej dziesięciu punktów i zabranie całej puli, która też jest nam niezbędna na dalszą część sezonu. Łatwo nie będzie, ale z pewnością jesteśmy w stanie osiągnąć tak korzystny wynik.

TRULY.WORK STAL GORZÓW – GET WELL TORUŃ

Niedziela 9 czerwca, godz. 16.30, stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie, transmisja w nSport+.

STAL: 9. Szymon Woźniak, 10. Peter Kildemand, 11. Krzysztof Kasprzak, 12. Anders Thomsen, 13. Bartosz Zmarzlik, 14. Mateusz Bartkowiak, 15. Rafał Karczmarz, 16. Alan Szczotka.

GET WELL: 1. Niels Kristian Iversen, 2. Norbert Kościuch, 3. Chris Holder, 4. Filip Nizgorski, 5. Jason Doyle, 6. Igor Kopeć-Sobczyński, 7. Maksymilian Bogdanowicz, 8. Jack Holder.

PROGRAM 8. KOLEJKI:

piątek 7 czerwca

godz. 18 Eleven Sports Fogo Unia Leszno – MrGarden GKM Grudziądz

godz. 20.30 Eleven Sports Speed Car Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław

niedziela 9 czerwca

godz. 16.30 nSport+ Truly.work Stal Gorzów – Get Well Toruń

godz. 19 nSport+ ForBet Włókniarz Częstochowa – Stelmet Falubaz Zielona Góra

  • 1. Fogo Unia Leszno 7 13 +78
  • 2. Stelmet Falubaz Zielona Góra 7 10 +32
  • 3. Betard Sparta Wrocław 7 8 +12
  • 4. ForBet Włókniarz Częstochowa 7 6 -18
  • 5. TRULY.WORK STAL GORZÓW 7 6 -7
  • 6. MrGarden GKM Grudziądz 6 5 -8
  • 7. Speed Car Motor Lublin 7 4 -40
  • 8. Get Well Toruń 6 2 -49

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

MECZ ZALEGŁY Z 5. KOLEJKI:

niedziela 16 czerwca

godz. 16.30 nSport+ MrGarden GKM Grudziądz – Get Well Toruń

PROGRAM 9. KOLEJKI:

piątek 21 czerwca

godz. 18 Eleven Sports MrGarden GKM Grudziądz – Truly.work Stal Gorzów

godz. 20.30 Eleven Sports Get Well Toruń – Speed Car Motor Lublin

niedziela 23 czerwca

godz. 16.15 nSport+ Betard Sparta Wrocław – ForBet Włókniarz Częstochowa

godz. 19 nSport+ Stelmet Falubaz Zielona Góra – Fogo Unia Leszno

PROGRAM 10. KOLEJKI:

piątek 28 czerwca

godz. 18 Eleven Sports Fogo Unia Leszno – ForBet Włókniarz Częstochowa

godz. 20.30 Eleven Sports Get Well Toruń – MrGarden GKM Grudziądz

niedziela 30 czerwca

godz. 16.15 nSport+ Betard Sparta Wrocław – Truly.work Stal Gorzów

godz. 19 nSport+ Speed Car Motor Lublin – Stelmet Falubaz Zielona Góra

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej