Mówią, że gospodarze w tym spotkaniu muszą wygrać, a my możemy. Niech więc tak będzie. Faktycznie ten mecz może nam wskazać kierunek na resztę sezonu - powiedział trener Stali Stanisław Chomski, który dopiero jutro przed samym pojedynkiem ujawni, kto po gorzowskiej stronie pojedzie z dwójką.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po czterech porażkach na zwolnienie lekarskie poszedł menedżer Get Well Jacek Frątczak. Usłyszeliśmy o kłopotach zdrowotnych, ale mając tak groźny skład na papierze, z którego nic nie daje się wycisnąć, każdy pewnie wpadłby w depresję. Jakieś zmiany musiały być dokonane. Tym bardziej że żużlowcy otwartym tekstem zaczęli mówić o problemach z komunikacją.

W ostatniej kolejce w Lublinie torunianie pojechali naprawdę nieźle, choć przegrali po raz piąty (42:48) i umocnili się na ostatnim miejscu w tabeli. Zostało im jeszcze dziewięć pojedynków, aby uchronić się przed spadkiem z ekstraligi.

Drużyną teraz zarządzają trzy osoby. Do Adama Krużyńskiego doszli Karol Ząbik oraz menedżer reprezentacji Australii i angielskiego klubu Belle Vue Aces Mark Lemon. Ten ostatni ma ogarnąć w Toruniu przede wszystkim trzech swoich rodaków, bo przecież właśnie na nich i na Duńczyku Nielsie Kristianie Iversenie, aktualnie ciąży odpowiedzialność za wyniki, a te są bardzo złe. W piątek i za tydzień Get Well jedzie dwumecz ze Stalą Gorzów. Mówią, że to są mecze ostatniej szansy. Nasi kibice z pewnością nie chcą, aby torunianie odpalili już teraz.

– Gospodarze mobilizują się maksymalnie, rzucają wszystkie ręce na pokład, co było już widać w Lublinie – przyznał trener stalowców Stanisław Chomski. – To oczywiście nie jest najlepsza wiadomość, ale przecież nasza dyspozycja też idzie w górę. Na Motoarenie mamy w przeszłości mecze do zapomnienia. Są też takie, w których szło nam świetnie. Najważniejsze, aby od razu rozpoznać to, co zastaniemy w Toruniu. Chcemy mocno powalczyć o to, aby śmielej spoglądać w górę tabeli.

Rywale swój skład maksymalnie zamaskowali. Są w nim dwaj juniorzy – Filip Nizgorski i Justin Stolp. Możemy być pewni, że żaden z nich nie powącha toru. Kto za nich? Rune Holta lub Norbert Kościuch? A może obaj? Jak zwykle z rezerwy pojedzie Jack Holder, który w Lublinie pokazał dużą formę.

Jeszcze chwilę temu trener Chomski mówił, że występ kontuzjowanego Petera Kildemanda w piątkowym meczu to byłby cud, a jednak wpisał go do awizowanego składu. Zawodnik przyjechał z Węgier do Gorzowa, tu także został przebadany w szpitalu i korzystał z pomocy fizjoterapeuty Jerzego Buczaka.

 – Szanse są małe, ale znacie żużlowców, to twardzi ludzie – stwierdził szkoleniowiec Stali. – Gdy znów się spotkaliśmy, te wszystkie urazy już nie wyglądały tak strasznie. Zobaczymy, na ostateczne decyzje mamy jeszcze czas przed meczem. W odwodzie czeka też Brytyjczyk Adam Ellis, który dobrze punktuje w lidze w swoim kraju. Może to jest właśnie jego szansa? Cały czas musimy jednak pamiętać, że starty w Polsce i na Wyspach to dwa zupełnie inne, sportowe światy.

GET WELL TORUŃ – TRULY.WORK STAL GORZÓW

Piątek 31 maja, godz. 20.30, stadion Motoarena Toruń, transmisja w Eleven Sports.

GET WELL: 9. Chris Holder, 10. Filip Nizgorski, 11. Niels Kristian Iversen, 12. Justin Stolp, 13. Jason Doyle, 14. Igor Kopeć-Sobczyński, 15. Maksymilian Bogdanowicz, 16. Jack Holder.

STAL: 1. Szymon Woźniak, 2. Peter Kildemand, 3. Krzysztof Kasprzak, 4. Anders Thomsen, 5. Bartosz Zmarzlik, 6. Rafał Karczmarz, 7. Mateusz Bartkowiak, 8. Alan Szczotka.

PROGRAM 7. KOLEJKI:

piątek 31 maja

godz. 18 Eleven Sports Betard Sparta Wrocław – Speed Car Motor Lublin

godz. 20.30 Eleven Sports Get Well Toruń – Truly.work Stal Gorzów

niedziela 2 czerwca

godz. 16.30 nSport+ MrGarden GKM Grudziądz – Fogo Unia Leszno

godz. 19 nSport+ Stelmet Falubaz Zielona Góra – ForBet Włókniarz Częstochowa

  • 1. Fogo Unia Leszno 6 12 +78
  • 2. Stelmet Falubaz Zielona Góra 6 8 +24
  • 3. Betard Sparta Wrocław 6 6 +8
  • 4. TRULY.WORK STAL GORZÓW 6 6 +2
  • 5. ForBet Włókniarz Częstochowa 6 6 -10
  • 6. Speed Car Motor Lublin 6 4 -36
  • 7. MrGarden GKM Grudziądz 5 4 -8
  • 8. Get Well Toruń 5 0 -58

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

PROGRAM 8. KOLEJKI:

piątek 7 czerwca

godz. 18 Eleven Sports Fogo Unia Leszno – MrGarden GKM Grudziądz

godz. 20.30 Eleven Sports Speed Car Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław

niedziela 9 czerwca

godz. 16.30 nSport+ Truly.work Stal Gorzów – Get Well Toruń

godz. 19 nSport+ ForBet Włókniarz Częstochowa – Stelmet Falubaz Zielona Góra

MECZ ZALEGŁY Z 5. KOLEJKI:

niedziela 16 czerwca

godz. 16.30 nSport+ MrGarden GKM Grudziądz – Get Well Toruń

PROGRAM 9. KOLEJKI:

piątek 21 czerwca

godz. 18 Eleven Sports MrGarden GKM Grudziądz – Truly.work Stal Gorzów

godz. 20.30 Eleven Sports Get Well Toruń – Speed Car Motor Lublin

niedziela 23 czerwca

godz. 16.15 nSport+ Betard Sparta Wrocław – ForBet Włókniarz Częstochowa

godz. 19 Stelmet Falubaz Zielona Góra – Fogo Unia Leszno

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej