Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Eleven Sports i nSport+ przed sezonem 2019 podzieliły się meczami ekstraklasy, ale ta druga z telewizji, która wcześniej pokazywała polski żużel, zastrzegła sobie prawo do jednej zmiany w kolejce. Może jej dokonać z miesięcznym wyprzedzeniem. Właśnie nSport+ zdecydował o roszadzie w 9. serii. Pojedynek GKM ze Stalą w Grudziądzu został przyspieszony, odbędzie się w piątek 21 czerwca, a dwa dni później będzie można m.in. obejrzeć starcie Sparty Wrocław z Włókniarzem Częstochowa.

Przed nami 6. kolejka PGE Ekstraligi, stalowcy oczywiście jadą w piątek, pierwszy w tym roku pojedynek z grudziądzanami.

Rywale są mocni u siebie, ale na wyjazdach piszą niechlubną historię. Trudno w to uwierzyć, ale ostatni raz w ekstraklasie GKM wygrał na torze rywala w 1999 r.

– My nie możemy pozwolić sobie na jakieś uprzejmości, w ciągu tygodnia chcemy ograć u siebie Wrocław i Grudziądz – powiedział trener Stali Stanisław Chomski. – O tym, jak GKM może nam się postawić, niech świadczy ich wynik z Zielonej Góry, gdzie polegli dopiero na sam koniec, tylko 44:46. Mają sprawdzonych liderów, do tego wypalił im transfer Kennetha Bjerre, a także jest groźna, całkowicie wymieniona para juniorska. Niebezpieczny, walczący wszędzie przeciwnik, ale przecież taki jest każdy w tej lidze. My nie chcemy już nic oddawać w domu, postaramy się dopisać jeszcze te parę dni do historii grudziądzan bez wyjazdowej wygranej.

TRULY.WORK STAL GORZÓW – MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ

Piątek 24 maja, godz. 18, stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie, transmisja w Eleven Sports.

STAL: 9. Szymon Woźniak, 10. Peter Kildemand, 11. Krzysztof Kasprzak, 12. Anders Thomsen, 13. Bartosz Zmarzlik, 14. Mateusz Bartkowiak, 15. Rafał Karczmarz, 16. Alan Szczotka.

GKM: 1. Kenneth Bjerre, 2. Antonio Lindback, 3. Przemysław Pawlicki, 4. Krzysztof Buczkowski, 5. Artiom Łaguta, 6. Patryk Rolnicki, 7. Marcin Turowski.

PROGRAM 6. KOLEJKI:

piątek 24 maja

godz. 18 Eleven Sports Truly.work Stal Gorzów – MrGarden GKM Grudziądz

godz. 20.30 Eleven Sports ForBet Włókniarz Częstochowa – Betard Sparta Wrocław

niedziela 26 maja

godz. 16.30 nSport+ Speed Car Motor Lublin – Get Well Toruń

godz. 19 nSport+ Fogo Unia Leszno – Stelmet Falubaz Zielona Góra

  • 1. Fogo Unia Leszno 5 10 +66
  • 2. Stelmet Falubaz Zielona Góra 5 8 +36
  • 3. ForBet Włókniarz Częstochowa 5 6 -2
  • 4. MrGarden GKM Grudziądz 4 4 +4
  • 5. TRULY.WORK STAL GORZÓW 5 4 -10
  • 6. Betard Sparta Wrocław 5 4 0
  • 7. Speed Car Motor Lublin 5 2 -42
  • 8. Get Well Toruń 4 0 -52

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

PROGRAM 7. KOLEJKI:

piątek 31 maja

godz. 18 Eleven Sports Betard Sparta Wrocław – Speed Car Motor Lublin

godz. 20.30 Eleven Sports Get Well Toruń – Truly.work Stal Gorzów

niedziela 2 czerwca

godz. 16.30 nSport+ MrGarden GKM Grudziądz – Fogo Unia Leszno

godz. 19 nSport+ Stelmet Falubaz Zielona Góra – ForBet Włókniarz Częstochowa

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.