Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tu jeszcze raz przypominamy słowa prezesa gorzowskiego klubu Andrzeja Modzelana, który przedstawiał nasz eksportowy duet przed Olimpiadą Szachową: – Kamil Dragun to nasz wychowanek, uczył się w Stilonie pierwszych ruchów. Obecnie studiuje w Stanach Zjednoczonych. Kacper Piorun pochodzi z Łowicza, ale również z naszym klubem jest od dawna związany, jeździł na obozy już jako nastolatek.

.

24-letni Dragun wrócił na turniej IMP po trzech latach przerwy, zdobył swój pierwszy medal w karierze i od razu złoty. W tegorocznych rozgrywkach zagrał dzięki nominacji Polskiego Związku Szachowego i udowodnił, że umożliwienie mu tego było słuszną decyzją. Zwycięzca dostaje powołanie do kadry narodowej, nominację do reprezentacji na DME 2019 oraz 20 tys. zł.

Duży sukces szachisty Stilonu. Kacper Piorun brązowym medalistą mistrzostw Europy

Z dziewięciu mistrzowskich partii rozgrywanych w Warszawie Dragun trzy wygrał, a sześć zremisował.

Drugi stilonowiec Kacper Piorun był gorszy o pół punktu, na krajowym szczycie zremisował o jeden pojedynek więcej od złotego kolegi klubowego.

W rywalizacji kobiet Karina Szczepkowska z KSz Stilon ostatecznie zajęła piątą pozycję. W dziewięciu rundach trzy razy wygrała, cztery partie skończyła remisami, a dwa razy przegrała.

Polacy poza podium, ale ostatni raz tak wspaniale grali w szachy przed wojną

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.