Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mamy nadzieję, że gorzowianie nie wpadną na siebie w półfinałach, które odbędą się 5 czerwca. Tegoroczny finał wojewódzkiego Pucharu Polski wyznaczony jest na 22 czerwca, a odbędzie się... w Gorzowie.

Możemy więc na koniec obecnego sezonu obejrzeć jeszcze jedno starcie stilonowców i warciarzy. Już wtedy czwartoligowców? Niestety to bardzo możliwe.

W województwie lubuskim, przez innych nazywanym futbolową pustynią, nasze drużyny są potentatami. Stilon rozgromił w ćwierćfinale 9:0 Alfę Jaromice, ekipę z zielonogórskiej klasy okręgowej. Piłkarze Warty strzelili osiem goli A-klasowej Victorii Szczaniec.

– Potrzelaliśmy ostro i niech to będzie jakieś przełamanie. W lidze zamierzamy walczyć do samego końca. Pokazał w Lidze Mistrzów Liverpool, że niemożliwe nie istnieje – powiedział trener niebiesko-białych Kamil Michniewicz.

Wydarzeniem był powrót na boisko po długiej kontuzji i bramka Alana Błajewskiego, w gorzowskich zespołach wystąpiła też cała grupa młodych zawodników, marzących o występach w pierwszym składzie. Jednego z goli dla warciarzy strzelił Tomasz Jankowski, który razem z Radosławem Bubniakiem aktualnie prowadzi naszego trzecioligowca. Przed spotkaniem z Victorią ostatecznie z klubem rozstał się trener Mateusz Konefał. Żal, że z gorzowskiej piłki, mającej seniorów dopiero na czwartym poziomie rozgrywkowym, a za chwilę i tego może nie być, odchodzą tak wartościowi ludzie...

ALFA JAROMICE – STILON GORZÓW 0:9 (0:5)

BRAMKI: Adrian Nowak cztery, Kamil Ograbek, Patryk Nidecki, Łukasz Zakrzewski, Alan Błajewski, Gracjan Kunowski.

VICTORIA SZCZANIEC – WARTA GORZÓW 0:8 (0:1)

BRAMKI: Dominik Zakrzewski trzy, Eryk Sulimenko dwie, Michał Markuszewski, Patryk Wierzbicki, Tomasz Jankowski.

PROMIEŃ ŻARY – ARKA NOWA SÓL 4:1 (3:0)

TS PRZYLEP – SPÓJNIA OŚNO LUBUSKIE 8:0 (3:0)

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.