Taki wynik przed debiutanckim sezonem w Salming Ekstralidze Mężczyzn każdy brałby w ciemno. Młoda ekipa z I Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie zaskoczyła wszystkich. Przebojem przeszła przez fazę zasadniczą, a w play-off była blisko najlepszej czwórki w Polsce.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ostatecznie pierwszy elitarny sezon w historii gorzowianie skończyli na bardzo dobrym, piątym miejscu. W ostatnim meczu sezonu pokonali po dogrywce Wilki Sanok 13:12.

W Super Finale, starcie o złoto było wewnętrzną sprawą drużyn z Nowego Targu. Górale pokonali Gorący Potok 6:3. W meczu o brązowy medal drużyna MUKS Zielonka pokonała Olimpię Łochów 6:4. Pamiętamy, że unihokeiści z Łochowa wyeliminowali w trzech spotkaniach nasz I LO UKS Floorball, choć pierwszy pojedynek na wyjeździe wygrali ligowi debiutanci.

– Pamiętamy tamte dni, gdzie najlepsza czwórka stała się realna, ale okazało się, że na tym poziomie trzeba się cały czas pilnie uczyć i sięgać po kolejne cele krok po kroku – podsumował Andrzej Helman, gorzowski trener. – Mamy przecież młodą drużynę, złożoną z juniorów i kilku seniorów. W rywalizacji, gdzie wszystko było dla nich nowe, doszli aż na historyczne piąte miejsce. Dalej będziemy pobierać nauki, cieszy jednak, że robimy to na zwycięstwach, a nie tylko na porażkach. To z pewnością buduje zespół i pozwala z optymizmem patrzeć na następny sezon.

W punktacji kanadyjskiej całych rozgrywek Wojciech Bojko zdobył 67 pkt (43 gole i 24 asysty). Ustąpił tylko Rafałowi Fijałkowskiemu z Politechniki Łódzkiej, choć zwycięzca rozegrał aż 25 meczów, a gorzowianin – 19.

Byle tylko zdrowie dopisywało, a Bojko ma przed sobą bardzo ciekawą przyszłość. Za chwilę razem z innym zawodnikiem I LO UKS Floorball Pawłem Kleinhardtem weźmie udział w Kanadzie w mistrzostwach świata do 19 lat - dywizja B. To także dzięki nim unihokej w Gorzowie błyskawicznie stał się jedną z fajnych alternatyw na spędzenie popołudnia i jak słyszymy, nasza młoda drużyna chce więcej.

SALMING EKSTRALIGA MĘŻCZYZN W SEZONIE 2018/19:

  • 1. Górale Nowy Targ
  • 2. Gorący Potok Szarotka Nowy Targ
  • 3. MUKS Zielonka
  • 4. Olimpia Łochów
  • 5. I LO UKS FLOORBALL GORZÓW
  • 6. Travel.pl Wilki Sanok
  • 7. Fenomen Babimost
  • 8. AZS Politechnika Łódzka

Sklasyfikowano 13 drużyn.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej