Remonty, a co za tym idzie - znacznie mniejsza ilość miejsc parkingowych na gorzowskim Zawarciu, to spory problem w czasie zawodów żużlowców od początku obecnego sezonu. W niedzielę może być kumulacja tych problemów, bo na lubuskie derby wszystkie miejsca na trybunach mają być zajęte. Policjanci proszą, aby pomyśleć o tym wcześniej i dodatkowo nie komplikować sobie życia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Znamy już składy na niedzielne, derbowe starcie. Pierwszy wyścig ma ruszyć o godz. 19. Dodatkowym smaczkiem będzie występ w ekipie Falubazu Martina Vaculika. Słowak zimą niespodziewanie rozstał się ze Stalą i wcale nie było to miłe pożegnanie.

– Tu nie może być jazda poprawna czy dobra. Trzeba się wspiąć na wyżyny i nie mieć dziur w składzie, aby na dziś powalczyć z każdym w PGE Ekstralidze, a szczególnie z takimi kompletnymi drużynami jak zielonogórzanie. Lokalny rywal poczynił zimą same istotne wzmocnienia i mierzy wysoko. My też jednak mamy spory potencjał, który chcemy w niedzielę pokazać – powiedział trener Stali Stanisław Chomski.

Swój apel dotyczący żużlowych derbów wystosowali również gorzowscy policjanci. Od lat wydarzenie to przyciąga tłumy Lubuszan, służby proszą, aby w miarę możliwości na stadion wybrać się pieszo lub skorzystać z komunikacji miejskiej.

– Chętnych do obejrzenia tego spotkania będzie dużo, dlatego mogą występować utrudnienia dotyczące dojazdu w okolice stadionu – powiedział podkom. Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego KWP w Gorzowie. – Związane jest to przede wszystkim z remontami i ograniczoną ilością miejsc parkingowych. Auta pozostawione w niedozwolonych miejscach stwarzają zagrożenie i utrudniają, a nawet uniemożliwiają przejazd służbom ratunkowym. Prosimy zatem, aby nie komplikować sobie życia i wybrać się na żużlowy mecz autobusem lub pieszo.

TRULY.WORK STAL GORZÓW – STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA

Niedziela 5 maja, godz. 19, stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie, transmisja w nSport+

STAL: 9. Szymon Woźniak, 10. Peter Kildemand, 11. Krzysztof Kasprzak, 12. Anders Thomsen, 13. Bartosz Zmarzlik, 14. Mateusz Bartkowiak, 15. Rafał Karczmarz.

FALUBAZ: 1. Michael Jepsen Jensen, 2. Nicki Pedersen, 3. Patryk Dudek, 4. Piotr Protasiewicz, 5. Martin Vaculik, 6. Norbert Krakowiak, 7. Damian Pawliczak.

PROGRAM 4. KOLEJKI PGE EKSTRALIGI:

piątek 3 maja

godz. 18, Eleven Sports, MrGarden GKM Grudziądz – Betard Sparta Wrocław

godz. 20.30, Eleven Sports, Speed Car Motor Lublin – Fogo Unia Leszno

niedziela 5 maja

godz. 16.30, nSport+, Get Well Toruń – ForBet Włókniarz Częstochowa

godz. 19, nSport+, Truly.work Stal Gorzów – Stelmet Falubaz Zielona Góra

  • 1. Fogo Unia Leszno 3 6 +28
  • 2. ForBet Włókniarz Częstochowa 3 4 +14
  • 3. Stelmet Falubaz Zielona Góra 3 4 +10
  • 4. TRULY.WORK STAL GORZÓW 3 2 -8
  • 5. Speed Car Motor Lublin 3 2 -14
  • 6. Betard Sparta Wrocław 2 2 -2
  • 7. MrGarden GKM Grudziądz 3 2 -6
  • 8. Get Well Toruń 2 0 -22

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

PROGRAM 5. KOLEJKI:

piątek 10 maja

godz. 18, Eleven Sports, Stelmet Falubaz Zielona Góra – Speed Car Motor Lublin

godz. 20.30, Eleven Sports, Betard Sparta Wrocław – Truly.work Stal Gorzów

niedziela 12 maja

godz. 16.30, nSport+, MrGarden GKM Grudziądz – Get Well Toruń

godz. 19, ForBet Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej