Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To już szósta edycja tej popularnej wśród gorzowian akcji. Podobnie jak w ubiegłym roku odbywa się na placu targowym GRH przy galerii Nova Park. I podobnie jak w ubiegłych latach cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców.

Zasada jest prosta: przynosimy co najmniej 5 kg makulatury, ewentualnie 20 butelek lub puszek i wymieniamy to na bilet na imprezę kulturalną lub sportową, voucher do różnych instytucji lub lokali gastronomicznych. Można też przynieść elektrosprzęt: jeden duży jak np. stary telewizor, lub trzy mniejsze typu młynek, mikser itp. W zeszłym roku udało się zebrać ponad 4 tony różnych odpadów, a do gorzowian trafiło 1,4 tys. różnych wejściówek i zaproszeń, a także 700 gadżetów. W tym roku biletów i voucherów jest jeszcze więcej, bo ok. 2 tys. A gorzowianie już od południa przychodzą z odpadami, które odbiera na miejscu firma Eneris.

Celem tej imprezy jest promowanie postaw ekologicznych i edukacja mieszkańców w segregacji odpadów. A przy okazji to świetny miejski piknik, bo na placu GRH jest wiele atrakcji: występy taneczne, muzyczne, prezentacje. Można m.in. pograć w minigolfa, własnoręcznie pomalować doniczki, a dzieci na stoisku Laboratorium Inneko próbują różnych magiczno-chemicznych eksperymentów.

Akcja trwa w sobotę od godz. 12 do godz. 17. na placu targowym GRH przy galerii Nova Park.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.