Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Będzie można dokładnie sprawdzić jak przebudowana infrastruktura tramwajowa współgra z nowym pojazdem i odwrotnie. To istotny element składowy procesu produkcyjnego. Do jego zakończenia i uzyskania przez pojazd świadectwa homologacji, a w dalszym etapie bezawaryjnego pokonania na gorzowskich torowiskach 100 km i dokonania odbioru przez Miejski Zakład Komunikacji, pojazd jest cały czas własnością firmy Pesa Bydgoszcz S.A.

Jest apel do kierowców i pieszych, poruszających się w terenie wskazanym do jazd testowych: organizatorzy testów proszą o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych, zwłaszcza, że tramwaj w ramach jazd próbnych miejscami będzie rozwijał prędkość powyżej 50 km na godz. Jednocześnie proszą o stosowanie się do tymczasowego oznakowania oraz poleceń służb odpowiedzialnych za kierowanie ruchem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.