Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Miasto kupiło pusty wieżowiec w centrum już w 2016 r. Zapłaciło za niego ok. 6 mln zł. Od tej pory budynek stoi pusty. Obiekt składa się z wieżowca i pawilonu na pierwszej kondygnacji, czyli dawnego banku. Dziś tymczasowo z tych pomieszczeń korzysta parafia katedralna. W przyszłości – zapowiadano, że budowa mogłaby rozpocząć się pod koniec tego roku – w dolnej części ma powstać nowa siedziba Miejskiego Centrum Kultury.

A co z piętrami wieżowca? Miasto planowało umieścić na wyższych piętrach biura magistrackie. Ponieważ urząd miasta będzie musiał opuścić budynek przy ul. Okólnej, gdzie mieszczą się niektóre wydziały, zostaną one przeniesione do nowych biur.

Do remontu w pierwszym etapie przeznaczono piętra 4., 5., 6. i 7., ale wykonawca będzie prowadził również prace na innych kondygnacjach, aby biura mogły należycie funkcjonować. Chodzi m.in. o budowę serwerowni na 3. piętrze. Wymienione zostaną m.in. ściany działowe, podłogi i stolarka budowlana, a także wszelkie instalacje. Zamontowane zostaną nowe windy.

Jeśli znajdzie się wykonawca remontu – otwarcie ofert przewidziano 24 kwietnia – będzie musiał zakończyć roboty do połowy listopada.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.