Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na festiwalu wystąpi ponad czterdziestu ukraińskich wykonawców. Odbędzie się ok. 20 koncertów w czterech miejscach w Gorzowie: jazz, rock, folk, rap, klasyka, hip-hop, r&b, country, blues…

Jedną z atrakcji będzie piaskowa animacja artystki Aleny Voinovej. Organizatorzy przygotowali kursy mistrzowskie dla zwiedzających, mistrzowskie lekcje muzyki i komunikację na żywo z gwiazdami muzyki pop.

Główną ideą festiwalu jest integracja kościołów, społeczeństwa i władz z obywatelami Ukrainy, którzy mieszkają i pracują w zachodniej Polsce. To impreza dla wszystkich miłośników muzyki chrześcijańskiej.

UWAGA ZMIANA FORMUŁY FESTIWALU

Podczas festiwalu wystąpią m.in. Quant Group i Andrey Chmut, Nowa Grupa z Jerozolimy i Aleksandra Patlisa, Evgeny Gudukhin, Natalya Shemchishina, Darina Kochanzhi, Alena Voinova, Sergey Mineev, VBROS (Gospel People) i wielu innych.

Sceny muzyczne będą działać podczas festiwalu w różnych punktach miasta. I tak: scena jazzowa w Klubie C-60 przy ul. Zaułek, scena solistów w klubie MagnetOffOn w budynklu Łaźni Miejskiej, scena hiphopowa i breakdance w warsztacie samochodowym przy ul. Spichrzowej. Kulminacyjnym punktem festiwalu będzie koncert galowy w amfiteatrze.

Szczegóły programu i informacje o biletach wstępu można znaleźć na stronie imprezy www.wielkipiatek.eu

Organizatorami festiwalu są Stowarzyszenie „Ukraina zaczyna się ode mnie” i Drugi Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Gorzowie (ukraiński).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.