Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od pociesznych skuterów Piaggio po lśniące harleye. Od supernowoczesnej yamahy po poczciwą jawę. Jest tu wszystko, co tylko ma silnik i dwa koła (no, czasem więcej, bo zdarzają się i przyczepki czy quady).

DARIUSZ BARAŃSKI

W tym roku impreza odbywa się na nowym miejscu – placu przy starostwie powiatowym między ul. Myśliborską i Słowiańską.

Prawie tysiąc motocyklistów przejechało w wielkiej paradzie ulicami miasta. Teraz na placu odbywa się impreza i konkursy dla miłośników jednośladów z wiedzy teoretycznej i praktycznej bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

DARIUSZ BARAŃSKI

Celem Moto Start jest bowiem propagowanie bezpiecznej jazdy motocyklem oraz prawidłowych zachowań motocyklistów w ruchu drogowym. Współorganizatorem wydarzenia jest Komenda Wojewódzka i Miejska Policji w Gorzowie oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie (WORD), a także Automobilklub Gorzowski. Na placu odbędą się konkursy z zakresu wiedzy teoretycznej i praktycznej bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Gorzowscy motocykliści znani są z tego, że swoje imprezy łączą też z celem charytatywnym. A od sześciu lat partnerem imprezy jest Fundacja Mam Marzenie, która prowadzi zbiórkę wśród motocyklistów i uczestników spotkania. Za wrzutkę do puszki można poczęstować się domowym ciastem, kawą czy herbatą. A motocykliści zbierają tym razem dla 10-letniej Julki ze Świebodzina, która walczy z guzem mózgu. Julka wymarzyła sobie czworonożnego towarzysza, szpica miniaturowego.

Moto Start na placu potrwa do godz. 18, ale to nie koniec motocyklowego dnia. Można jeszcze pójść na after party do Klubu C-60. Tam grać będą cztery gorzowskie kapele, również na ten sam cel charytatywny.

Start imprezy w sobotę o godz. 19 w klubie C-60 ul. Zaułek 1. Wystąpią: Emerjod, Pora Rocku, Aulofobia oraz my BlackEnd.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.