Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

PRZECZYTAJ TAKŻE: Leją asfalt, ale do końca jeszcze daleko. Główna arteria w budowie [ZDJĘCIA]

Wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego planuje w nocy z 14 na 15 kwietnia wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na przebudowywanej ul. Sikorskiego. Oddana do użytku będzie zachodnia część skrzyżowania ul. Chrobrego i Sikorskiego, przywrócony zostanie też wjazd z ul. Chrobrego w ul. Pocztową, która znów będzie jednokierunkowa. Drogowcy zajmą jednak wschodnią część skrzyżowania, gdzie położona zostanie nawierzchnia asfaltowa.

Materiały Urzędu Miasta

Ponadto wykonawca zajmie również ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Młyńskiej do ul. Chrobrego.

W związku z tymi planami nastąpią zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu Sikorskiego i Chrobrego, a także pobliskich odcinkach tych ulic:

– ruch zostanie ponownie przeniesiony z prawej jezdni na lewą.

– ruch pojazdów na lewej jezdni będzie odbywał się dwukierunkowo na odcinku od biurowca Titanic do Arsenału (przy Arsenale nastąpi powrót na prawą jezdnię). Na tym odcinku w każdym kierunku będzie dostępny tylko jeden pas ruchu. Pasy ruchu będą oddzielone od siebie.

– zostanie utrzymane jedno przejście dla pieszych przez ul. Chrobrego w obrębie skrzyżowania z ul. Sikorskiego (po stronie południowej).

– przystanek przy Arsenale zostanie przeniesiony w pobliże biurowca Titanic. Przystanek dla linii autobusowych, kursujących na Zawarcie pozostanie w dotychczasowej lokalizacji, tj. za wjazdem na ul. Wodną.

– ul. Pocztowa na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Starej będzie ponownie jednokierunkowa. Na odcinku od ul. Starej do ul. Sikorskiego będzie drogą dwukierunkową, ślepą z możliwością zawracania.

– odwrócony będzie kierunek ruchu na ul. Starej. Będzie możliwość przejazdu od ul. Pocztowej do ul. Strzeleckiej. Jadąc ul. Strzelecką od strony ul. Sikorskiego, będzie możliwość zawrócenia na ul. Starej przy garażach.

– na ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Młyńskiej do ul. Chrobrego w miarę możliwości wykonawca udostępni wjazd dla dostaw do znajdujących się tam sklepów.

Materiały Urzędu Miasta

Prace na skrzyżowaniu potrwają około 3 tygodni. Natomiast już od środy 17 kwietnia od samego rana wykonawca planuje otwarcie ruchu na odcinku ul. Sikorskiego od ul. Herberta i Dzieci Wrzesińskich do ul. Hejmanowskiej. Zamknięte zostanie jednak skrzyżowanie ulic Sikorskiego, Pionierów i Wełniany Rynek.

W związku z tym zablokowany zostanie przejazd z ul. Pionierów do Wełnianego Rynku. Kierowcy będą mogli dojechać tam z ul. Spichrzowej przez ul. Hejmanowskiej, Sikorskiego, Dzieci Wrzesińskich i łącznik pomiędzy ul. Dzieci Wrzesińskich a ul. Wełniany Rynek. Od strony północnej będzie możliwość z ul. Jagiełły, Dzieci Wrzesińskich i wcześniej wspomnianym łącznikiem.

Materiały Urzędu Miasta

Kierowcy muszą zachować szczególną uwagę i ostrożność, bo ze względu na wąski wjazd z ul. Dzieci Wrzesińskich w ul. Sikorskiego, pierwszeństwo przejazdu będą określały odpowiednie znaki drogowe.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.