Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na otwarcie sezonu nasza drużyna przegrała z Włókniarzem w Częstochowie 43:47, a beniaminek z Lublina pokonał u siebie GKM Grudziądz 49:41.

Szymon Woźniak pojawił się na torze cztery razy, zdobył 6+1 pkt. – Mój dorobek mógł być większy, niestety sytuacje torowe sprawiły, że na koniec przytrafiło mi się zero, choć zaraz po starcie wyglądało to znacznie lepiej – mówił zawodnik, który zaczyna swój drugi sezon w barwach Stali. – Tak czasami bywa. Przegraliśmy nieznacznie i mam nadzieję, że w drugim meczu w domu jako drużyna otworzymy dorobek punktowy.

Przeciwko Motorowi 26-latek pojedzie w duecie z Andersem Thomsenem, który na częstochowskim torze w sześciu startach zdobył aż 13+2 pkt. – Oby Duńczyk był dalej tak szybki i skuteczny, bo to będzie świetna wiadomość dla zespołu i naszego trenera – powiedział Woźniak. – Nie będziemy długo czekać, zaraz znów wszystko zweryfikuje tor. Jest szansa, że razem utworzymy groźną parę, która, mam nadzieję, poważnie zapunktuje.

W 3. wyścigu Woźniak i Thomsen pojadą przeciwko Dawidowi Lampartowi i Pawłowi Miesiącowi. Polski duet rewelacyjnie zaprezentował się w meczu przeciwko GKM. – Lublin zdążył wcześniej oswoić się z myślą, że nie ma Grigorija Łaguty i Grzegorza Zengoty, a dodatkowo wszystkich zmobilizował groźny wypadek i absencja Andreasa Jonssona – stwierdził Woźniak. – Pełne trybuny niosą, pierwszy mecz Motoru w elicie po ponad 20 latach to też wyjątkowa energia. W głowie masz, że ci nieobecni wkrótce będą chcieli wrócić, a więc kiedy jak nie teraz musisz wykorzystać swoją szansę, aby cały czas być wysoko przy układaniu składu. Dawid i Paweł dostali szansę i w pełni ją wykorzystali, jak widzieliśmy, jechali z ogromną determinacją, gryźli każdy metr toru. Podobnego ścigania z ich strony spodziewam się w Gorzowie. Nikt na nich nie stawiał, a Grudziądz pokonali. Walczą więc dalej z nastawieniem na następną niespodziankę. My musimy być czujni, z szeroko otwartymi oczami, bojowo nastawieni jechać po swoje.

TRULY.WORK STAL GORZÓW – SPEED CAR MOTOR LUBLIN

Piątek 12 kwietnia, godz. 18, stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie, transmisja w Eleven Sports.

STAL: 9. Bartosz Zmarzlik, 10. Peter Kildemand, 11. Szymon Woźniak, 12. Anders Thomsen, 13. Krzysztof Kasprzak, 14. Mateusz Bartkowiak, 15. Rafał Karczmarz.

MOTOR: 1. Mikkel Michelsen, 2. Kacper Gosik, 3. Dawid Lampart, 4. Paweł Miesiąc, 5. Andreas Jonsson, 6. Wiktor Lampart, 7. Wiktor Trofimow, 8. Robert Lambert.

PROGRAM 2. KOLEJKI:

piątek 12 kwietnia

godz. 18 Eleven Sports Truly.work Stal Gorzów – Speed Car Motor Lublin

godz. 20.30 Eleven Sports MrGarden GKM Grudziądz – ForBet Włókniarz Częstochowa

niedziela 14 kwietnia

godz. 16 nSport+ Get Well Toruń – Fogo Unia Leszno

godz. 19 nSport+ Betard Sparta Wrocław – Falubaz Zielona Góra

  • 1. Stelmet Falubaz Zielona Góra 1 2 +16
  • 2. Fogo Unia Leszno 1 2 +10
  • 3. Speed Car Motor Lublin 1 2 +8
  • 4. ForBet Włókniarz Częstochowa 1 2 +4
  • 5. TRULY.WORK STAL GORZÓW 1 0 -4
  • 6. MrGarden GKM Grudziądz 1 0 -8
  • 7. Betard Sparta Wrocław 1 0 -10
  • 8. Get Well Toruń 1 0 -16

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

PROGRAM 3. KOLEJKI:

piątek 26 kwietnia

godz. 18 Eleven Sports ForBet Włókniarz Częstochowa – Speed Car Motor Lublin

godz. 20.30 Eleven Sports Stelmet Falubaz Zielona Góra – MrGarden GKM Grudziądz

niedziela 28 kwietnia

godz. 16 nSport+ Fogo Unia Leszno – Truly.work Stal Gorzów

godz. 19 nSport+ Betard Sparta Wrocław – Get Well Toruń

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.