Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Muzyczny świat usłyszał o Grażynie Łobaszewskiej, rodowitej gdańszczance, w 1971 roku dzięki Festiwalowi Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Szybko zwróciła uwagę rodzimej sceny jazzowej i popowej – efektem były zaproszenia do współpracy, które uzyskiwała od jej wielkich gwiazd, takich jak m.in.: Halina Frąckowiak, Wojciech Skowroński, Elżbieta Wojnowska, Ryszard Sygitowicz, Krzysztof Ścierański czy i Jarosław Śmietana.

Od swojego debiutu wokalistka udowadnia swoim słuchaczom to, że „Czas nas uczy pogody". Śpiewała „Piosenkę o ludziach z duszą” i uczyła, że „Brzydcy” potrafią pięknie kochać. Porównuje się ją nieraz z Arethą Franklin i Billie Holiday.

Koncert będzie wycieczką po największych, ponadczasowych hitach z repertuaru piosenkarki. Będą utwory z wcześniejszych płyt: „Prowincja jest piękna”, „Przepływamy”, „Dziwny jest...” (czyli najpiękniejsze piosenki Czesława Niemena) oraz z najnowszego wydawnictwa „Sklejam się…” Grażynie Łobaszewskiej towarzyszyć będzie grupa Ajagore w składzie: Sławomir Kornas (bas, śpiew), Maciej Kortas (gitara) i Michał Szczeblewski (perkusja).

Na koncert zaprasza Muzyczne Atelier Nowa Linia / Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, niezwykłe muzyczne miejsce przy ul. Walczaka naprzeciwko Białego Kościoła.

Koncert Grażyny Łobaszewskiej w sobotę, 13 kwietnia godz. 19, w Muzycznym Atelier Nowa Linia w Gorzowie, ul. Walczaka 2a (I piętro). Bilety: 120 zł, informacje dot. zakupu biletów pod nr tel. 518 665 252.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.