Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Trener Stanisław Chomski skopiował zatem ten wariant, który próbował w jedynym przedsezonowym sparingu na „Jancarzu” z GKM Grudziądz, gdzie Bartosz Zmarzlik wystartował właśnie z numerem dziewiątym. W piątek utworzy pierwszą parę razem z Duńczykiem Peterem Kildemandem. To duża nowość.

Tak samo jako to, że z juniorami pojedzie Krzysztof Kasprzak, który tak zawiódł w Częstochowie (4 pkt w czterech startach), gdzie przegraliśmy minimalnie 43:47 i zachowaliśmy szansę na zdobycie punktu bonusowego w rewanżu.

Gorzowski bohater z meczu z Włókniarzem, Duńczyk Anders Thomsen (13+2 pkt w sześciu startach), trafił pod dwunastkę. Z Grudziądzem jechał z dziesiątką, w pięciu startach zdobył 4 pkt, a w Memoriale Edwarda Jancarza uzbierał pięć oczek, co dało mu dopiero 14. miejsce.

– Prosił, aby mu zaufać. Mówił, że testy to testy, a ligi to liga. Jak widać, na inaugurację nas nie zawiódł, a wręcz wiele osób pozytywnie zaskoczył – stwierdził trener Stali Stanisław Chomski. Czas na ligowy debiut z przytupem na domowym torze. – U siebie powinniśmy być znacznie pewniejsi, to my będziemy wiedzieć, jak najlepiej ustawić motocykle – mówił Thomsen. Bije od niego radość z awansu do najwyższej ligi w Polsce, a także pewność siebie. Zobaczymy, czy to potwierdzi w walce.

Motor Lublin nie mógł skorzystać z Grigorija Łaguty i Grzegorza Zengoty, na początku spotkania dodatkowo stracił w groźnym wypadku Andreasa Jonssona, a pokonał GKM Grudziądz 49:41.

Na mecz w Gorzowie Jonsson jest w składzie. Świetny na otwarcie polski duet Dawid Lampart i Paweł Miesiąc, tym razem utworzą jedną parę, oby nie za bardzo wybuchową. Jest w awizowanym zestawieniu 16-latek Kacper Gosik, za to brakuje Roberta Lamberta. To pewnie ze względu na niepewność, czy szybko dojdzie do siebie Szwed Jonsson. Wystawienie Brytyjczyka Lamberta pod ósemką – jeśli goście wybiorą właśnie taki wariant – daje też większe możliwości taktyczne. Na rozwiązanie wszystkich zagadek i przede wszystkim na doskonały mecz czekamy do piątku.

Dziś w Poznaniu młodzieżowcy Stali i Motoru walczyli w turnieju Zaplecza Kadry Juniorów. Wygrał Mateusz Tonder z Falubazu Zielona Góra – 12 pkt, siódmy był Mateusz Bartkowiak (Stal) – 9 pkt, a ósmy Wiktor Trofimow (Motor) – 9 pkt.

TRULY.WORK STAL GORZÓW – SPEED CAR MOTOR LUBLIN

Piątek, 12 kwietnia, godz. 18, stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie, transmisja w Eleven Sports.

STAL: 9. Bartosz Zmarzlik, 10. Peter Kildemand, 11. Szymon Woźniak, 12. Anders Thomsen, 13. Krzysztof Kasprzak, 14. Mateusz Bartkowiak, 15. Rafał Karczmarz.

MOTOR: 1. Mikkel Michelsen, 2. Kacper Gosik, 3. Dawid Lampart, 4. Paweł Miesiąc, 5. Andreas Jonsson, 6. Wiktor Lampart, 7. Wiktor Trofimow, 8. Robert Lambert.

PROGRAM 2. KOLEJKI:

piątek 12 kwietnia

godz. 18, Eleven Sports: Truly.work Stal Gorzów – Speed Car Motor Lublin

godz. 20.30, Eleven Sports: MrGarden GKM Grudziądz – ForBet Włókniarz Częstochowa

niedziela 14 kwietnia

godz. 16, nSport+: Get Well Toruń – Fogo Unia Leszno

godz. 19, nSport+: Betard Sparta Wrocław – Falubaz Zielona Góra

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

  • 1. Stelmet Falubaz Zielona Góra 1 2 +16
  • 2. Fogo Unia Leszno 1 2 +10
  • 3. Speed Car Motor Lublin 1 2 +8
  • 4. ForBet Włókniarz Częstochowa 1 2 +4
  • 5. TRULY.WORK STAL GORZÓW 1 0 -4
  • 6. MrGarden GKM Grudziądz 1 0 -8
  • 7. Betard Sparta Wrocław 1 0 -10
  • 8. Get Well Toruń 1 0 -16

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-offie o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy, przedostatnia będzie walczyć o utrzymanie w barażach.

PROGRAM 3. KOLEJKI:

piątek, 26 kwietnia

ForBet Włókniarz Częstochowa – Speed Car Motor Lublin

Stelmet Falubaz Zielona Góra – MrGarden GKM Grudziądz

niedziela, 28 kwietnia

Fogo Unia Leszno – Truly.work Stal Gorzów

Betard Sparta Wrocław – Get Well Toruń

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.