Strajk nauczycieli trwa, ale egzaminy się odbędą. - Na pierwsze dwa dni mamy zabezpieczone komisje egzaminacyjne - informuje rzecznik magistratu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

CZYTAJ TAKŻE: Strajk nauczycieli w całej Polsce – relacja na żywo

– Na pierwsze dwa dni egzaminów mamy zabezpieczone komisje spośród nauczycieli, pracowników oddelegowanych z urzędu miasta i Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz trzy osoby na umowę zlecenie z Akademii im. Jakuba z Paradyża – poinformował Wiesław Ciepiela, rzecznik urzędu miasta.

To oznacza, że egzamin gimnazjalny rozpocznie się jutro we wszystkich 13 placówkach w Gorzowie mimo tego, że cały czas trwa strajk nauczycieli.

Jutro po egzaminach ok. godz. 14 zbierze się ponownie zespół do spraw sytuacji kryzysowej w oświacie, aby ocenić sytuację na kolejne dni egzaminów.

Przypomnijmy. Egzaminy gimnazjalistów z ostatnich klas zaplanowano w środę 10 kwietnia (potrwają do 12 kwietnia). Następne napiszą ósmoklasiści (15-17 kwietnia) i maturzyści (6-25 maja).

Tymczasem nie widać końca strajku. ZNP ogłosił, że staje się on bezterminowy. Strajkujący nauczyciele z ZNP zaapelowali do uczniów i rodziców o wyrozumiałość.

Drogie Uczennice, drodzy Uczniowie!

Macie prawo, by uczył Was dobrze wykształcony nauczyciel, człowiek z pasją, który ma dla Was czas, a nie musi dorabiać po godzinach.

Jesteśmy świadomi, że nasz protest może budzić Wasze obawy i spowodować pewne trudności. Prosimy Was o zrozumienie, bo walczymy o szkołę, w której wszyscy będziemy dobrze się czuli i dzięki której spełnicie Wasze marzenia. Potraktujcie ten czas jako lekcję, jak ubiegać się o prawa swoje i innych

– czytamy w apelu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej