Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Najbardziej robota wre obecnie na głównym skrzyżowaniu i ul. Chrobrego. w zeszłym tygodniu zamknięty został wjazd w ul. Pocztową od strony ul. Chrobrego. Teraz ulica jest ślepa, ale za to dwukierunkowa. Wjazd jest jedynie od ul. Sikorskiego.

Drogowcy spieszą z wylaniem asfaltu, bo od przyszłego tygodnia będą musieli przejść na druga stronę ul. Chrobrego i puścić ruch po nowej drodze.

Od przyszłego tygodnia czynne ma być również skrzyżowanie ul. Sikorskiego z Dzieci Wrzesińskich i Herberta. Tam też firma kładzie już asfaltową nawierzchnię. Kilka dni temu donosił o tym z satysfakcją i w swobodnej formie prezydent Jacek Wójcicki.

Mniej dzieje się na razie na odcinku od „Rolnika” do biblioteki. Tam wykonawca walczy cały czas z podziemną infrastrukturą. W pobliżu „Rolnika”, czyli u zbiegu Sikorskiego, Dworcowej i Orląt Lwowskich, ma powstać rondo. Konieczne będzie przesuniecie o kilkanaście metrów pomnika Adama Mickiewicza. Firma Trakcja PRKiL SA ma się jednak zacząć pracę dotyczącą ronda dopiero, gdy gotowy i przejezdny będzie odcinek między ul. Młyńską a biblioteką.

Tak ma wyglądać deptak na ulicy Sikorskiego w GorzowieTak ma wyglądać deptak na ulicy Sikorskiego w Gorzowie Grafika: Adam Sparażyński, SAFAGE Oddział w Polsce - Warszawa / materiały www.gorzow.pl

Natomiast po wschodniej stronie, na przyszłym deptaku, czyli odcinku ul. Sikorskiego przylegającym do Starego Rynku, cały czas prowadzone są prace archeologiczne.

Przetarg na przebudowę ul. Sikorskiego firma Trakcja PRKiL SA wygrała w październiku 2017 r. Zgodnie z pierwotną umową inwestycja miała się zakończyć w listopadzie 2018 r. Terminy były jednak przekładane ze względu na problemy z siecią podziemną, a także badania archeologiczne. Obecny termin zakończenia inwestycji to druga połowa sierpnia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.