Strajkować mają wszystkie gorzowskie szkoły. W całym województwie do strajku nauczycieli przyłącza się większość szkół, które w referendum zdecydowały o przystąpieniu do strajku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Strajkowe relacje z kraju na żywo

Nasz bezpłatny dodatek przygotowany z okazji strajku dla rodziców, uczniów i nauczycieli pod tytułem 'Szkoła mówi dość'. Można go też przeczytać w internecie.

Fiaskiem zakończyły się trwające do nocy w niedzielę negocjacje central związkowych z rządem. Porozumienie podpisała jedynie Solidarność. Pozostałe, czyli ZNP i Forum ZZ nie przyjęły rządowych propozycji. To oznacza, że dziś rozpoczyna się w szkołach strajk, który potrwa do odwołania.

W województwie lubuskim, według danych Związku Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) za strajkiem zagłosowało za nim 77,6 proc. wszystkich placówek oświatowych, szkół i przedszkoli. Referendum strajkowe prowadził w blisko prawie 900 placówkach w Lubuskiem. 685 z nich przystąpiło do strajku.

W Gorzowie do strajku mają przystąpić wszystkie szkoły oraz przedszkola poza dwoma przedszkolami nr 2 i 18 i Zespołem Kształcenia Specjalnego, czyli placówką dla osób niepełnosprawnych.

Podobnie do strajku przystąpiła większość szkół w podgorzowskich gminach: Deszcznie, Kłodawie, Lubiszynie czy Santoku

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej