Dwa mecze żużlowej PGE Ekstraligi od tego sezonu regularnie będą odbywać się w piątki, stąd już we wtorki będziemy znali składy na te wydarzenia. Stal Gorzów jedzie do groźnej Częstochowy wszystkim najlepszym, co obecnie ma. Pojedynek 5 kwietnia, start do pierwszego wyścigu o godz. 20.30.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Podczas sparingów trener Stali Stanisław Chomski testował nieco inne ustawienie. Na wyjazdach w Grudziądzu i Gnieźnie pod jedynką startował Szymon Woźniak w duecie z Duńczykiem Andersem Thomsenem, a Krzysztof Kasprzak oraz drugi z duńskich żużlowców, nowych w gorzowskiej drużynie Peter Kildemand dostawali trójkę i czwórkę. Bartosz Zmarzlik startował z juniorami i tak samo będzie w meczu otwarcia sezonu z Włókniarzem. Za to pozmieniały się pozostałe pary. Pod jedynką spotkanie otworzy Kasprzak w duecie z Thomsenem, a Woźniak pojedzie z Kildemandem.

Pary parami, ale tu przede wszystkim potrzeba szybkości na starcie i dystansie, mocy do przywożenia trójek. Jesteśmy pewni, że kilka złapie ich Zmarzlik, ale co z pozostałymi? Włókniarz nowego w zespole Pawła Przedpełskiego wystawia z liderem Duńczykiem Leonem Madsenem. W składzie jest także nowy junior Jakub Miśkowiak.

Stalowcy w komplecie ścigali się ostatnio w Memoriale Edwarda Jancarza. Zmarzlik zajął drugie miejsce, Kasprzak i Kildemand odpadli w półfinałach.

– Na tle zawodników, którzy prezentują w żużlu określony poziom, także tych ze ścisłej, światowej czołówki, nasi pojechali w kratkę – ocenił trener Stanisław Chomski. – Do ligi wciąż mamy jednak jeszcze parę dni, a do tego memoriał odbył się w zupełnie innych warunkach torowych, niż trenowaliśmy wcześniej. Pod tym kątem to na pewno było bardzo dobre doświadczenie. Wiadomo, jakie cele ma Bartek Zmarzlik i od początku jedzie z przodu, nieźle prezentuje się także Krzychu Kasprzak. Inni mieli pozytywne przebłyski, choć w jednym wyścigu pokazali drzemiący w nich potencjał. Teraz moja i przede wszystkim zawodników głowa, aby to zamieniło się w stałą wznoszącą. W ekstraklasie nie ma łatwych rywali, prostych biegów. Cała drużyna ma świadomość, jakich celów się podjęliśmy i choć słyszymy, że niewielu w nas wierzy, chcemy temu podołać.

FORBET WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA – TRULY.WORK STAL GORZÓW

Piątek 5 kwietnia, godz. 20.30, stadion SGP Arena przy ul. Olsztyńskiej w Częstochowie, transmisja w Eleven Sports.

WŁÓKNIARZ: 9. Leon Madsen, 10. Paweł Przedpełski, 11. Fredrik Lindgren, 12. Adrian Miedziński, 13. Matej Zagar, 14. Jakub Miśkowiak, 15. Michał Gruchalski.

STAL: 1. Krzysztof Kasprzak, 2. Anders Thomsen, 3. Szymon Woźniak, 4. Peter Kildemand, 5. Bartosz Zmarzlik, 6. Rafał Karczmarz, 7. Mateusz Bartkowiak.

PROGRAM 1. KOLEJKI PGE EKSTRALIGI 2019:

piątek 5 kwietnia

godz. 18 Eleven Sports 1 Falubaz Zielona Góra – Get Well Toruń

godz. 20.30 Eleven Sports 1 ForBet Włókniarz Częstochowa – Truly.work Stal Gorzów

niedziela 7 kwietnia

godz. 16 nSport+ Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław

godz. 19 nSport+ Speed Car Motor Lublin – MrGarden GKM Grudziądz

PROGRAM 2. KOLEJKI:

piątek 12 kwietnia

godz. 18 Eleven Sports 1 Truly.work Stal Gorzów – Speed Car Motor Lublin

godz. 20.30 Eleven Sports 1 MrGarden GKM Grudziądz – ForBet Włókniarz Częstochowa

niedziela 14 kwietnia

godz. 16 nSport+ Get Well Toruń – Fogo Unia Leszno

godz. 19 nSport+ Betard Sparta Wrocław – Falubaz Zielona Góra

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 minut wcześniej, a prezentacja zawodników 15 minut przed pierwszym wyścigiem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej