Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Rada będzie liczyć 34 radnych, po dwóch z każdej gorzowskiej szkoły ponadpodstawowej, wybranych w demokratycznych wyborach. Swoją funkcję będą pełnić społecznie, kadencja wynosi trzy lata od złożenia ślubowania.

Prezydent miasta wyznaczy koordynatora, którego zadaniem będzie pomoc merytoryczna członkom Młodzieżowej Rady.

Wśród zadań Rady będzie m.in. rozpoznawanie i reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji publicznych oraz pozarządowych, działanie na rzecz ochrony praw i godności ucznia oraz zapewnienie czynnego udziału młodzieży w życiu miasta.

Na pierwszej sesji radni złożą ślubowanie: „Ślubuję uroczyście obowiązki radnego Młodzieżowej Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojego miasta”. Po raz pierwszy Młodzieżowa Rada Miasta Gorzowa Wielkopolskiego została powołana w 2003 roku i działała do roku 2013.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.