Zespół I LO UKS Floorball Gorzów zaprasza w najbliższy weekend na mecz lub mecze ekstraklasy w swojej hali.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Debiutujący w unihokejowej elicie gorzowianie byli bardzo blisko sensacyjnego awansu do najlepszej czwórki rozgrywek. Wygrali pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe w Łochowie, niestety Olimpia dwa razy poradziła sobie w naszej hali.

Rywalizacja jednak nie skończyła się, teraz zespół I LO UKS Floorball bije się o miejsca 5.-8.

Na wyjeździe z AZS Politechniką Łódzką przegraliśmy 4:10 (0:0, 2:3, 2:7). To nie był najlepszy występ, ale i żaden przypadek, bo nasi pojechali tam w mocno okrojonym składzie.

– Termin łódzki wybitnie nam nie pasował, mam jednak nadzieję, że zrewanżujemy się Politechnice i dysponując pełną siłą, zagramy zupełnie inaczej. Mimo niekorzystnego wyniku wyjazdowego pojedynku jest naprawdę realna szansa, abyśmy w domu zagrali dwa spotkania i odrobili wszelkie straty – powiedział nasz trener Maciej Helman.

Sobotni pojedynek w hali I LO przy ul. Puszkina jest zaplanowany na godz. 18. Jeśli wygrają gorzowianie, to odbędzie się trzeci, decydujący mecz – w niedzielę 31 marca o godz. 10.

Z wieści pozaligowych do Gorzowa dotarła informacja o powołaniach dla Pawła Kleinhardta i Wojciecha Bojko do polskiej reprezentacji U19 na mistrzostwa świata dywizji B, które odbędą się w maju w Kanadzie. Obaj są też ważnymi postaciami zespołu juniorów starszych I LO UKS Floorball, który właśnie awansował do finałów mistrzostw kraju.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej