Przed rokiem w Ciechocinku i teraz w Koninie - pięściarz Orkana Gorzów Oskar Kopera nie miał sobie równych w kategorii plus 91 kg. W finale narożnik przeciwnika - zawodnika gospodarzy - poddał go już w pierwszej rundzie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W karierze Oskara nic nie dzieje się przypadkowo i trzeba tylko mocno ściskać kciuki, aby dopisywało mu zdrowie, tak potrzebne w sportach walki do dalszego, prawidłowego rozwoju.

Mistrz Polski młodzików przez ostatnie dwa lata w królewskiej wadze zdominował także kategorię juniorów.

– To nigdy nie jest łatwe, ale Oskar bardzo dobrze poradził sobie z rolą faworyta mistrzowskich zmagań w Koninie – mówił Grzegorz Swadowski, trener klubowy gorzowskiego mistrza. – W boksie w żadnym wypadku niczego nie wolno zakładać z góry, a i te walki skończone przed czasem wcale nie były takie łatwe. Najważniejsze, że mój zawodnik w każdej z nich bezdyskusyjnie pokazywał, kto zasługuje na awans bądź powinien sięgnąć po najwyższe laury.

Przypomnijmy, że Oskar Kopera ma również w kolekcji spory sukces na arenie międzynarodowej. W kwietniu ubiegłego roku zdobył we Włoszech brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Z przedstawicieli BKS Orkan Gorzów w Koninie walczyli jeszcze Rafał Bandera i Adam Mika. Obaj zakończyli swoją przygodę z juniorskimi mistrzostwami na eliminacjach. Bandera w kategorii 91 kg przegrał przez rsc w pierwszej rundzie z późniejszym wicemistrzem Polski Nazarem Mykytiukiem (LKS Niedźwiedź Kętrzyn), a Mika w kategorii 69 kg przegrał 0:5 z Dominikiem Nowetą (WKB Gryf Wejherowo), który odpadł w kolejnej rundzie.

DROGA DO DRUGIEGO ZŁOTA OSKARA KOPERY:

  • eliminacje – wygrana przez rsc w pierwszej rundzie z Bartłomiejem Prusem (MKS Avia Świdnik);
  • ćwierćfinał – wygrana przez rsc w trzeciej rundzie z Jakubem Domuradem (Garda Bełchatów);
  • półfinał – 5:0 ze Szczepanem Szmydem (RKB Wisłok Rzeszów);
  • finał – wygrana z Dominikiem Tomalczykiem (KB Zagłebie Konin) przez poddanie przeciwnika w pierwszej rundzie.
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej