Kajakarka AZS AWF Gorzów Karolina Naja, po urodzeniu dziecka z powodzeniem wraca do sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Multimedalistka igrzysk olimpijskich w tym sezonie będzie walczyć o kwalifikację do Tokio. Przed tymi ważnymi miesiącami otrzymała dodatkowe wsparcie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Grupa Lotos podjęła współpracę z ośmiorgiem uzdolnionych sportowców, reprezentujących szeroką gamę dyscyplin olimpijskich. Zawodnicy zostali wybrani na podstawie rekomendacji Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu dla najzdolniejszych sportowców „Nadzieje Olimpijskie”. Umowy będą obowiązywać do 31 grudnia 2020 r.

– Bezpośrednie indywidualne finansowanie sportowców efektywnie wpływa na rozwój ich karier i jest bardzo istotnym elementem spójnej piramidy szkoleniowej, którą od trzech lat sukcesywnie budujemy. Dzięki wspólnym wysiłkom Grupy Lotos i ministerstwa, kolejni zawodnicy mają jeszcze większy komfort przygotowań do najważniejszych startów – powiedział Witold Bańka, minister sportu.

– Dzięki rekomendacji ministerstwa możemy wesprzeć utalentowanych sportowców, którzy osiągają sukcesy na arenie międzynarodowej. Pełen rozwój potencjału sportowców jest możliwy dzięki wsparciu dużych, stabilnych sponsorów, a takim bez wątpienia jest Grupa Lotos. Wyrażam zadowolenie, że dziś do naszego grona sportowej rodziny dołącza ośmioro zdolnych zawodników. Trzymam kciuki za wszystkich i życzę wielu sukcesów na arenie międzynarodowej – dodał Jarosław Wittstock, wiceprezes Zarządu Grupy Lotos.

Wśród wyróżnionych znalazła się także 29-letnia kajakarka AZS AWF Gorzów Karolina Naja, która walczy o kolejne marzenia, start na trzecich z rzędu igrzyskach.

– Wierzę, że wsparcie, jakie otrzymam podczas współpracy, będzie ważną cegiełką w drodze do realizacji marzeń sportowych podczas kolejnych igrzysk Tokio 2020 – powiedziała Naja.

W ramach współpracy sponsoringiem Grupy Lotos objęci zostali:

  • Kacper Majchrzak – pływak specjalizujący się w stylu dowolnym. Brązowy medalista ME Glasgow 2018, uczestnik igrzysk olimpijskich 2012 oraz IO 2016. Jest rekordzistą Polski na dystansie 100 i 200 m stylem dowolnym.
  • Piotr Myszka – żeglarz, reprezentant Polski w windsurfingu. Zawodnik windsurfingowej kadry olimpijskiej Londyn 2012 oraz Rio de Janeiro 2016, gdzie uplasował się na czwartej pozycji. Złoty medalista MŚ 2016, 2010 i ME 2011 i 2014.
  • Karolina Naja – kajakarka, dwukrotna brązowa medalistka olimpijska z Londynu 2012 i Rio 2016. Dziesięciokrotnie sięgała po medale na MŚ i ME.
  • Artur Waś – łyżwiarz szybki. Na MŚ juniorów w 2005 roku zajął czwarte miejsce na dystansie 500 m. Olimpijczyk z Turynu 2006, Soczi 2014 i Pjongczangu 2018. Z wieloma sukcesami startował w zawodach Pucharu Świata.
  • Łukasz Przybytek – żeglarz sportowy, reprezentant Polski na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 oraz w Rio w 2016 r. w klasie 49er.
  • Paweł Kołodziński – żeglarz sportowy, reprezentant Polski na IO w Londynie w 2012 oraz w Rio w 2016 r. w klasie 49er.
  • Natalia Kaliszek – łyżwiarka figurowa, startująca w parach tanecznych z Maksymem Spodyrievem. Uczestniczka igrzysk olimpijskich, medalistka zawodów Challenger Series oraz pięciokrotna mistrzyni Polski.
  • Maksym Spodyriev – ukraiński łyżwiarz figurowy reprezentujący Polskę, startujący w parach tanecznych z Natalią Kaliszek. Uczestnik igrzysk olimpijskich, medalista zawodów Challenger Series i pięciokrotny mistrz Polski.
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej