Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Efekty? Kilkuminutowe korki i wolny przejazd, do 50–70 km na godzinę.

Chodzi o 16-kilometrowy odcinek między węzłami Poznań Zachód a Poznań-Krzesiny. To dokładnie 155.–164. km autostrady A2. To właśnie tu droga traciła swoją płynność. Dziennie tą trasą, która stanowi obwodnicę Poznania, przejeżdżało 65 tys. pojazdów. Dlatego na autostradzie zostanie dobudowany trzeci pas.

Prace na autostradzie rozpoczęły się w poniedziałek 18 marca, ale utrudnienia były już odczuwalne w niedzielę wieczorem, gdy drogowcy zaczęli przygotowywać się do oznakowania remontu.

Organizacja Ruchu na autostradzie A2Organizacja Ruchu na autostradzie A2 Austrada Wielkopolska

W kierunku Świecka został wprowadzony zakaz poruszania się pasem szybkim dla samochodów ciężarowych. Powód? Trzeba było zwęzić pas do szerokości dwóch metrów.

Jadąc w kierunku Warszawy podobnie zauważymy brak pasa awaryjnego. Ruch odbywa się z podziałem na ruch lokalny i tranzyt. Co ciekawe, w kierunku Warszawy zostanie zniesiony zakaz wyprzedzania dla samochodów ciężarowych (z uwagi na relacje z węzłami tylko z pasa szybkiego, czyli skrajnego).

I ważna uwaga dla kierowców chcących skorzystać z węzłów Poznań Komorniki i Poznań Luboń – powinni korzystać ze skrajnego prawego pasa.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.