Nowy sezon żużlowej PGE Ekstraligi otworzy w piątek, 5 kwietnia pojedynek Zielonej Góry z Toruniem. Tego samego dnia o godz. 20.30 zespół Stali Gorzów będzie walczył w Częstochowie. Wiemy już, że tydzień później podejmiemy beniaminka z Lublina o godz. 18.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Piątkowe mecze pokaże Eleven Sports, a niedzielne – nSport+. Obie stacje przeprowadzą transmisje ze wszystkich 64 spotkań polskiej ekstraklasy żużlowej. Po każdej rundzie kibice obejrzą również na żywo „Magazyn PGE Ekstraligi” – w niedziele w nSport+, a w poniedziałki w Eleven Sports.

Runda zasadnicza PGE Ekstraligi potrwa do 25 sierpnia. Tydzień później zaplanowane są pierwsze spotkania półfinałowe (1 września), rewanże z kolei odbędą się 8 września.

Do walki o złoty i brązowy medal drużyny przystąpią 15 i 22 września. Zwieńczeniem sezonu będzie gala PGE Ekstraligi w Warszawie (7 października).

Mistrzowskiego tytułu broni Unia Leszno. Beniaminkiem będzie Motor Lublin, który zastąpił spadkowicza – Unię Tarnów. Najskuteczniejszym zawodnikiem poprzedniego sezonu PGE Ekstraligi był Bartosz Zmarzlik ze Stali Gorzów, dla którego była to trzecia z rzędu wygrana w tej kategorii.

PROGRAM 1. KOLEJKI PGE EKSTRALIGI 2019

Piątek, 5 kwietnia:

godz. 18 Eleven Sports 1: Falubaz Zielona Góra – Get Well Toruń,

godz. 20.30 Eleven Sports 1: ForBet Włókniarz Częstochowa – Truly.work Stal Gorzów.

Niedziela, 7 kwietnia:

godz. 16 nSport+: Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław,

godz. 19 nSport+: Speed Car Motor Lublin – MrGarden GKM Grudziądz.

PROGRAM 2. KOLEJKI

Piątek, 12 kwietnia:

godz. 18 Eleven Sports 1: Truly.work Stal Gorzów – Speed Car Motor Lublin,

godz. 20.30 Eleven Sports 1: MrGarden GKM Grudziądz – ForBet Włókniarz Częstochowa.

Niedziela, 14 kwietnia:

godz. 16 nSport+: Get Well Toruń – Fogo Unia Leszno,

godz. 19 nSport+: Betard Sparta Wrocław – Falubaz Zielona Góra.

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 min wcześniej, a prezentacja zawodników 15 min przed pierwszym wyścigiem.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej