Było bardzo blisko, ale ostatecznie się nie udało. Gorzowianie, uznani za największą rewelację ekstraklasy unihokeja, znaleźli się poza czołową czwórką rozgrywek.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po dramatycznym spotkaniu nasi debiutanci w unihokejowej elicie przywieźli rewelacyjną zaliczkę z Łochowa i do awansu do strefy medalowej brakowało im tylko jednego zwycięstwa w domu. Niestety Olimpia była mocniejsza zarówno w pierwszym, jak i drugim, już decydującym starciu w Gorzowie. Drużynę I LO UKS-u Floorball wielki sukces, który znalazł się na wyciągnięcie ręki, ewidentnie sparaliżował. Nie ma jednak tego złego – w kolejnym sezonie już z większymi doświadczeniami boiskowymi wśród najlepszych też będzie o co walczyć.

– Trochę zderzyliśmy się z oczekiwaniami, ale uważam, że ten młody zespół, złożony głównie z juniorów, zrobił naprawdę wiele – powiedział nasz trener Maciej Helman. – Łochów jest na tym poziomie od kilku sezonów, my dopiero zaczynamy. Teraz zagramy o piąte miejsce, gdyby ktoś przed sezonem obiecał mi, że tu się znajdziemy, to brałbym taki wynik w ciemno. Liczę, że nasze wyczyny zauważy także miasto i Gorzów zacznie się nami chwalić. My na naprawdę licznych arenach unihokejowych pokazujemy, skąd jesteśmy, najlepiej, jak umiemy.

Od 23 marca gorzowski zespół zagra o miejsca 5.-8. Najpierw zmierzy się na wyjeździe z AZS-em Politechnika Łódzka.

I LO UKS FLOORBALL GORZÓW – OLIMPIA ŁOCHÓW 7:10 (1:4, 3:3, 3:3) i 6:13 (2:4, 2:5, 2:4)

FLOORBALL: Wiliński, Zawadzki – Bojko 5, Łata 3, Chochowski 2, Helman 1, P. Kleinhardt 1, J. Kleinhardt 1, Domański, Szłapak.

ĆWIERĆFINAŁY PLAY-OFF EKSTRALIGI MĘŻCZYZN:

SKS Olimpia Łochów – I LO UKS Floorball Gorzów po dogrywce 10:11, 10:7, 13:6 (seria 2-1)

AZS Politechnika Łódzka – KS Górale Nowy Targ 2:11, 3:13 (0-2)

Travel.pl Wilki Sanok – MUKS Zielonka 2:3, 2:5 (0-2)

UKS Fenomen Babimost – KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 4:9, 1:7 (0-2)

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej