Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Stal Gorzów jest jednym z tych klubów żużlowych, gdzie szkoli się młodzież naprawdę solidnie. My jednak nie mamy drużyny rezerw, tak jak np. Unia Leszno, która tych spoza ekstraligowego składu objeżdża w Rawiczu.

Na nadchodzący sezon w Gorzowie została trójka mocnych – Rafał Karczmarz, Alan Szczotka i wkraczający do dorosłego żużla 16-latek Mateusz Bartkowiak. Karierę zakończył Hubert Czerniawski, inni zostali wypożyczeni, aby nie blokować im możliwości startów i rozwoju. W Stali został jeszcze niedoświadczony Kamil Pytlewski, któremu jednak do najwyższego poziomu bardzo wiele brakuje.

Prezes klubu Ireneusz Maciej Zmora kilka godzin wcześniej ogłosił, że w najbliższy wtorek poznamy nowego sponsora tytularnego, a „firma Cash Brocker zostaje z nami na kolejny sezon, choć w nieco innej formule.” Teraz musi przyjąć do wiadomości problemy w formacji juniorskiej.

Alan Szczotka poślizgnął się na schodach i niestety uszkodził sobie łąkotkę w lewej nodze. Kto wie, czy nie będzie musiał poddać się operacji. Na pewno czeka go przerwa, nie ruszy na tor z początkiem sezonu.

Stali zostają Karczmarz i debiutant Bartkowiak. Zakładaliśmy, że właśnie ta dwójka pewnie wygra rywalizację o miejsce w podstawowym składzie i pojedzie w pierwszym meczu w PGE Ekstralidze, a Szczotka trafi pod ósemkę, gdzie będzie czekał na swoją szansę. Tam teraz może go zastąpić młody Szwed Filip Hjelmland. Nie chcemy jednak myśleć, co się stanie, gdy gorzowian dopadnie następny pech. Oby to był początek i jednocześnie koniec tegorocznych nieszczęść w obozie żółto-niebieskich, którzy przecież zimą stracili jednego z liderów Martina Vaculika (odszedł do Falubazu Zielona Góra), zastąpili go dwójką Duńczyków – Peterem Kildemandem i Andersem Thomsenem.

PROGRAM 1. KOLEJKI PGE EKSTRALIGI 2019:

piątek 5 kwietnia

ForBet Włókniarz Częstochowa –Stal Gorzów

Falubaz Zielona Góra – Get Well Toruń

niedziela 7 kwietnia

Speed Car Motor Lublin – MrGarden GKM Grudziądz

Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław

PROGRAM 2. KOLEJKI:

piątek 12 kwietnia

Stal Gorzów – Speed Car Motor Lublin

MrGarden GKM Grudziądz – ForBet Włókniarz Częstochowa

niedziela 14 kwietnia

Betard Sparta Wrocław – Falubaz Zielona Góra

Get Well Toruń – Fogo Unia Leszno

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.