Unihokeiści I LO UKS-u Florball Gorzów w dramatycznych okolicznościach rozstrzygają na swoją korzyść pierwszy ćwierćfinał i w debiutanckim sezonie są bardzo blisko sporego sukcesu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Salming Ekstraliga Unihokeja Mężczyzn weszła w decydującą fazę, za chwilę poznamy cztery zespoły, które zagrają w Super Finale 2019. Wśród nich mogą znaleźć się gorzowianie.

Na pierwszy ćwierćfinał (rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw) pojechaliśmy do Olimpii Łochów. Ekipa z województwa mazowieckiego ma więcej doświadczenia w seniorskich rozgrywkach, ostatnio była piąta w Polsce. Teraz jednak, aby przejść naszych unihokeistów, w najbliższy weekend będzie musiała dwa razy wygrać w Gorzowie.

Mecz w Łochowie był szalony. Gospodarze prowadzili w nim 3:1 i w końcówce trzeciej tercji 10:8. – Poddać się? To nie w naszym stylu – relacjonowali przedstawiciele naszego zespołu. – Kilka minut i doprowadzamy do dogrywki, a tam Wojciech Bojko bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego zakończył to bardzo emocjonujące spotkanie. W naszej bramce debiutował Daniel Gągalski i poradził sobie świetnie. Pojawił się na boisku od początku drugiej tercji i od razu obronił rzut karny.

Z racji wyższego rozstawienia teraz zespół I LO UKS-u Floorball wraca do domu. Mamy nadzieję, że tylko na jeden, sobotni mecz.

OLIMPIA ŁOCHÓW – I LO UKS FLOORBALL GORZÓW po dogrywce 10:11

TERCJE: 4:3, 2:4, 4:3. DOGRYWKA: 0:1.

FLOORBALL: Wiliński, Gągalski – Bojko 5, Domański 2, J. Kleinhardt 1, P. Kleinhardt 1, Łata 1, Chochowski 1, Szłapak.

ĆWIERĆFINAŁY PLAY-OFF EKSTRALIGI MĘŻCZYZN:

  • SKS Olimpia Łochów – I LO UKS Floorball Gorzów po dogrywce 10:11
  • AZS Politechnika Łódzka – KS Górale Nowy Targ 2:11 (0:1, 0:5, 2:5)
  • Travel.pl Wilki Sanok – MUKS Zielonka 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
  • UKS Fenomen Babimost – KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 4:9 (2:2, 2:4, 0:3)
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej