Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ostatnio było głośno o Motorze Lublin przy okazji historii z Grigorijem Łagutą. Rosjaninowi w maju kończy się zawieszenie za stosowanie niedozwolonych środków. W polskiej lidze do jazdy wróci właśnie w barwach beniaminka żużlowej ekstraklasy, a nie jak wszyscy wcześniej zakładali, w pierwszoligowym Rybniku. Lubelscy działacze zaoferowali Łagucie ogromne pieniądze, aby tylko zwiększyć szanse drużyny na utrzymanie.

Wcześniej do zespołu dołączyli Duńczyk Mikkel Michelsen i 31-letni Grzegorz Zengota. Ten drugi, kreowany na krajowego lidera zespołu, na debiut w Motorze na pewno poczeka.

Motocrossowe treningi w Hiszpanii to o tej porze roku częsty wybór polskich żużlowców. Dla Zengoty jeden z przejazdów skończył się źle. Wypadek, złamana prawa noga i konieczna operacja. Nieplanowany, dłuższy rozbrat z motocyklem.

 

Oby takich historii było w nadchodzących miesiącach jak najmniej. Gorzowianie też powoli ruszają z treningami. Dziś znów na torze w Wittstocku w Niemczech pokazał się Bartosz Zmarzlik, pierwsze jazdy ma też za sobą 16-letni Mateusz Bartkowiak, który czeka na swój debiut w ekstraklasie.

W sobotę 23 marca stalowcy są umówieni na sparing w Grudziądzu, a dzień później mają zmierzyć się z GKM w Gorzowie. Na 31 marca zaplanowany jest Memoriał Edwarda Jancarza.

PROGRAM 1. KOLEJKI PGE EKSTRALIGI 2019:

piątek 5 kwietnia

ForBet Włókniarz Częstochowa – Cash Broker Stal Gorzów

Falubaz Zielona Góra – Get Well Toruń

niedziela 7 kwietnia

Speed Car Motor Lublin – MrGarden GKM Grudziądz

Fogo Unia Leszno – Betard Sparta Wrocław

PROGRAM 2. KOLEJKI:

piątek 12 kwietnia

Cash Broker Stal Gorzów – Speed Car Motor Lublin

MrGarden GKM Grudziądz – ForBet Włókniarz Częstochowa

niedziela 14 kwietnia

Betard Sparta Wrocław – Falubaz Zielona Góra

Get Well Toruń – Fogo Unia Leszno

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.