Nasi unihokeiści debiutują w rozgrywkach ekstraklasy mężczyzn. W najbliższe dwa weekendy staną przed szansą awansu do najlepszej czwórki ligi.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na krajowy unihokejowy szczyt ekipa trenera Macieja Helmana wdrapuje się błyskawicznie. Czy już za chwilę gorzowianie znajdą się tam, gdzie ich jeszcze nigdy nie było? Zagrają w Super Finale Unihokeja 2019?

W sezonie zasadniczym drużyna I LO UKS Floorball wygrała rywalizację w grupie C i dzięki temu do fazy play-off przystępuje od razu od ćwierćfinału. Tu czeka naszych zawodników seria do dwóch wygranych z Olimpią Łochów, piątą siłą w poprzednich rozgrywkach Salming Ekstraligi Unihokeja Mężczyzn.

W najbliższy weekend zespół z Gorzowa czeka wyprawa do województwa mazowieckiego. Rewanż w hali I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Puszkina zaplanowany jest na sobotę 9 marca, a jeśli do wyłonienia półfinalisty będzie potrzebne trzecie starcie, to zobaczymy je również w naszej hali w niedzielę 10 marca.

Olimpia Łochów to druga drużyna w grupie B. W 1/8 fazy play-off dwa razy pokonała TKKF Jadberg Pionier Tychy – 11:4 i 9:5.

W pozostałych ćwierćfinałach AZS Politechnika Łódzka gra z Góralami Nowy Targ, Wilki Sanok z MUKS Zielonka, a UKS Fenomen Babimost z Szarotkami Nowy Targ. Złotego medalu broni ekipa z Nowego Targu.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej