Ukraińcy zamierzający zamieszkać w Gorzowie Wielkopolskim, tu uczyć się, studiować i pracować, mają wsparcie władz miasta - taką deklarację złożył prezydent Jacek Wójcicki.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Daria Łukianowa, która nieformalnie reprezentuje społeczność ukraińską w Gorzowie, spotkała się w czwartek z prezydentem Jackiem Wójcickim. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy zastępcy prezydenta, pełnomocnik ds. kontaktów międzynarodowych, dyrektorzy wydziałów: spraw społecznych, spraw obywatelskich, edukacji, kultury i sportu, promocji i informacji, a także kierowniczka USC i dyrektorka Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie.

Spotkanie prezydenta Jacka Wójcickiego z Darią Łukianowa, przedstawicielką Ukraińców mieszkających w Gorzowie
Spotkanie prezydenta Jacka Wójcickiego z Darią Łukianowa, przedstawicielką Ukraińców mieszkających w Gorzowie  Fot. Daniel Adamski/UM Gorzowa

Daria Łukianowa szacuje, że w Gorzowie i w powiecie gorzowskim osiedliło się nawet do 20 tysięcy Ukraińców. Większość z nich chwali sobie pobyt u nas, a wielu zamierza osiąść na stałe.

Podczas spotkania omawiano problemy, z jakimi borykają się Ukraińcy przybywający do Gorzowa. Najczęściej trudność sprawiają sprawy meldunkowe oraz tłumaczenie dokumentów.

Wkrótce na stronie internetowej miasta będą publikowane po ukraińsku informacje dla osób, które zamierzają mieszkać i pracować w Gorzowie. Spotkania władz miasta ze społecznością ukraińską mają być kontynuowane.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej