Pierwszoligowi siatkarze z Sulęcina pozostają w gronie dwóch najsłabszych zespołów rozgrywek, bo w ostatnich meczach nie są w stanie nawet ugrać seta. Tym razem przegrywamy w swojej hali z BBTS Bielsko-Biała 0:3.

Po porażce w trzech setach w Kielcach tym razem dość szybko i w gorszych nastrojach skończyliśmy spotkanie z bielszczanami. Zatem w ostatnich spotkaniach nie zbliżyliśmy się ani na krok do bezpiecznych lokat w tabeli, a jak się cały czas mówi, taką może być za chwilę nawet 12. pozycja. Stanie się tak wtedy, jeśli oficjalnie zostanie podjęta decyzja o rozgrywaniu serii play-out jedynie między 13. a 14. ekipą pierwszej ligi.

W meczu z BBTS miłe dla Olimpii były jedynie początki dwóch pierwszych setów. W partii otwarcia wygrywaliśmy 11:8, w drugim secie 18:14. Niestety w zaciętych końcówkach lepsi byli goście, tak samo jak w już bardziej jednostronnej, ostatniej partii.

– Bezpieczne utrzymanie wciąż jest w naszym zasięgu i mam nadzieję, że nie ustaniemy w walce o taką drogę, choć na pewno teraz, gdy nie udało nam się zdobyć punktów w domu, będzie już znacznie trudniej – przyznał trener sulęcinian Łukasz Chajec.

Do końca fazy zasadniczej Olimpii pozostały jeszcze dwa mecze wyjazdowe z sąsiadami w tabeli. 23 lutego zagramy z AZS w Częstochowie, a w czwartek 28 lutego zmierzymy się z Mickiewiczem w Kluczborku.

OLIMPIA SULĘCIN – BBTS BIELSKO-BIAŁA 0:3

SETY: 23:25, 22:25, 19:25.

OLIMPIA: Bereza, Zarębski, Hunek, Linda, Kordysz, Lewandowski, Dzierżyński (libero) oraz Sas (libero), Woroniecki, Klęk, Stolc, Turek, Konieczny.

WYNIKI Z 25. KOLEJKI:

OLIMPIA SULĘCIN – BBTS Bielsko-Biała 0:3, MCKiS Jaworzno – Gwardia Wrocław 3:2, UKS Mickiewicz Kluczbork – Buskowianka Kielce 3:2, AZS Częstochowa – KPS Siedlce 1:3, Norwid Częstochowa – Lechia Tomaszów Maz 1:3, Stal Nysa – AZS AGH Kraków 3:0.

• 14. AZS Częstochowa 24 14 27:63

Osiem czołowych ekip awansuje do fazy play-off. Zespoły z pozycji 9-10 zostaną w pierwszej lidze, zmierzą się między sobą o dziewiątą lokatę, a drużyny z miejsc 11-14 zagrają o utrzymanie.