Pierwsi po zakończeniu dyskwalifikacji za doping zobaczą go kibice w Gorzowie, 31 marca Rosjanin Grigorij Łaguta wystąpi w Memoriale Edwarda Jancarza. 24 maja, na szóstą kolejkę, wróci do PGE Ekstraligi. Właśnie wybrał zespół beniaminka Motor Lublin.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W 2017 r. Grigorij Łaguta został przyłapany na dopingu. Agencja antydopingowa wykryła w jego organizmie niedozwolony środek – meldonium. ROW Rybnik stracił punkty i spadł z ekstraklasy. Mimo to prezes klubu Krzysztof Mrozek walczył o Rosjanina, mówi się, że to właśnie dzięki niemu Łaguta nie został zawieszony na cztery lata, a „tylko” 21 miesięcy. Kara kończy się za kilka tygodni – 11 marca.

– On musi wrócić do nas, odpracować to, w co nas wplątał – mówił Mrozek. – Telefon dzwoni, ale zostaję w pierwszej lidze, w Rybniku – dodawał rosyjski żużlowiec. Ile te słowa są dziś warte i przede wszystkim jak musi się czuć szef Rybnika?

Taki ruch, za który Motor z pewnością musiał słono zapłacić, może się beniaminkowi opłacić. Bez Rosjanina będą musieli sobie radzić w pierwszych pięciu kolejkach, do otwarcia drugiego okna transferowego.

Szwed Andreas Jonsson, Brytyjczyk Robert Lambert, Grzegorz Zengota, Duńczyk Mikkel Michelsen, Grigorij Łaguta i do tego para naprawdę solidnych juniorów – Wiktor Lampart, Wiktor Trofimow... Jeśli Motor coś urwie ekstraklasowym rywalom na początku sezonu, to z pewnością po dołączeniu Rosjanina ostro powalczy o utrzymanie. Układ sił w PGE Ekstralidze od końca maja nieco się zmieni. Po decyzji Łaguty znacznie trudniej będzie wskazać spadkowicza.

Grigorij Łaguta wcześniej zgodził się wystąpić w Memoriale Edwarda Jancarza, który zobaczymy w Gorzowie w niedzielę 31 marca. Niecałe dwa tygodnie później nie pojedzie przeciwko stalowcom w meczu ligowym, ale zapewne Rosjanin podzieli się ze swoimi nowymi kolegami z Lublina wiedzą na temat toru i czego mogą się spodziewać. Wyjazd do Motoru mamy w terminarzu 11 sierpnia. Tam beniaminek już nas ugości w pełnym składzie.

PROGRAM 1. KOLEJKI PGE EKSTRALIGI 2019:

piątek 5 kwietnia

Włókniarz Częstochowa – Stal Gorzów

Falubaz Zielona Góra – Get Well Toruń

niedziela 7 kwietnia

Motor Lublin – GKM Grudziądz

Unia Leszno – Sparta Wrocław

PROGRAM 2. KOLEJKI:

piątek 12 kwietnia

Stal Gorzów – Motor Lublin

GKM Grudziądz – Włókniarz Częstochowa

niedziela 14 kwietnia

Sparta Wrocław – Falubaz Zielona Góra

Get Well Toruń – Unia Leszno

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej