Lubuska piłka nożna wybrała najlepszych w 2018 r. Od lat niestety nie jesteśmy futbolowymi potentatami, w tej chwili mamy dwie seniorskie drużyny z Gorzowa, walczące dopiero na czwartym poziomie rozgrywkowym. Obie wiosną mierzą jedynie w utrzymanie, o które też nie będzie łatwo.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tym razem lubuska gala odbyła się w Sulęcinie.

W najbardziej prestiżowych kategoriach dla najlepszego piłkarza z lubuskich drużyn, występującego aktualnie w najwyższej z klas rozgrywkowych, a więc na dziś w trzeciej lidze i najlepszego trenera seniorów, wygrywali przedstawiciele Warty Gorzów.

Wcześniej dwa razy z rzędu główną nagrodę zabierał pomocnik Stilonu Rafał Świtaj, tym razem najważniejsze trofeum trafiło do urodzonego w Gorzowie naszego wychowanka, aktualnie kapitana i lidera środka pola u beniaminka trzeciej ligi, niespełna 31-letniego Damiana Szałasa. Zawodnika, bez którego trudno dziś sobie wyobrazić Wartę.

– Bardzo dziękuję za to wyróżnienie, nagrody od ludzi futbolu są zawsze najcenniejsze – powiedział Szałas. – To jest podziękowanie dla całej Warty za miniony, naprawdę udany rok. Awans do trzeciej ligi, potem niełatwa runda w nowych realiach, po której spodziewaliśmy się nieco większej liczby punktów. Liczę, że najbliższe miesiące znów będą optymistyczne i zasłużymy sobie w nich na utrzymanie.

Szałas wyprzedził pomocnika Stilonu Łukasza Maliszewskiego, który aktualnie ze swoją drużyną zamyka tabelę trzeciej ligi. Na najniższym stopniu podium znalazł się obrońca Warty Dominik Siwiński.

Podsumowaniem dobrego roku warciarzy jest również nagroda trenera roku w województwie lubuskim dla Mateusza Konefała.

Z innych wyróżnień warto wymienić te specjalne dla gorzowianina Liwiusza Sieradzkiego, a także dla trenera młodzieży Krzysztofa Kaczmarczyka.

NAJLEPSZY PIŁKARZ LUBUSKIEGO – III LIGA:

  • 1. Damian Szałas (Warta Gorzów)
  • 2. Łukasz Maliszewski (Stilon Gorzów)
  • 3. Dominik Siwiński (Warta Gorzów)

NAJLEPSZY TRENER SENIORÓW:

Mateusz Konefał (Warta Gorzów)

PIŁKA KOBIECA, NAGRODY RÓWNORZĘDNE:

  • Natalia Poznańska (TKKF Stilon Gorzów)
  • Patrycja Ziemba (MUKS 11 Zielona Góra)
  • Justyna Wit (MUKS Przyjaciół Sportu Kostrzyn nad Odrą)

TRENER MŁODZIEŻY, NAGRODY RÓWNORZĘDNE:

  • Krzysztof Kaczmarczyk (Stilon Gorzów/AMO Gorzów)
  • Piotr Żak (KS Falubaz Zielona Góra)

NAGRODA SPECJALNA, ZA WKŁAD W ROZWÓJ PIŁKARSTWA LUBUSKIEGO:

Liwiusz Sieradzki (Gorzów)

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej