Debiutujący w rozgrywkach Salming Ekstraligi Unihokeja Mężczyzn zespół I LO Floorball Gorzów zakończył sezon zasadniczy i wygrał swoją grupę.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

13 drużyn męskiej ekstraklasy unikoheja najpierw zostało podzielonych na trzy grupy. To było takie mocne przetarcie, bo stawką tych spotkań jest jedynie rozstawienie w fazie pucharowej, bo każdy ma prawo zagrać w play-off. Bonusem jest wolny los w pierwszej rundzie dla zwycięzców grup.

Po dodatkową premię właśnie sięgnęli gorzowianie, którzy wygrali dwa ostatnie mecze w Wejherowie. Bardziej zacięte było pierwsze starcie, gdzie zwyciężyliśmy 11:10, choć jeszcze w końcówce przegrywaliśmy 8:10. Wystarczyły jednak niespełna dwie minuty, aby Paweł Kleinhardt, Jan Kleinhardt i Wojciech Bojko zdobyli gole na wagę sukcesu.

Rewanż to już od stanu 3:3 coraz większa przewaga naszych unihokeistów, a dwa ostatnie trafienia w tym spotkaniu to bramki samobójcze gospodarzy.

Do rozegrania w grupie C pozostały jeszcze pojedynki między Żarami a Babimostem, nie będą one już miały wpływu na układ tabeli.

KS Wejherowo – I LO UKS Floorball Gorzów 10:11 (4:5, 2:2, 4:4)

Floorball: Wiliński – Domański 3, Bojko 3, Chochowski 2, J. Kleinhardt 2, P. Kleinhardt 1, Kupisz, Łęski, Helman.

KS Wejherowo – I LO UKS Floorball Gorzów 3:8 (2:3, 1:3, 0:2)

Floorball: Wiliński – Bojko 2, Helman 2, Domański 1, Łęski 1, gole samobójcze 2, Chochowski, J. Kleinhardt.

  • 1. I LO UKS FLOORBALL GORZÓW 12 26 102:65
  • 2. UKS Fenomen Babimost 10 19 76:57
  • 3 KS Wejherowo 12 15 78:86
  • 4 UKS Prus Żary 10 6 43:91
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej