Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał dla Gorzowa ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze. 1 stycznia raczej nie będzie zachęcał, aby wolny dzień spędzić na dworze i rodzinnych spacerach. Wieczorem mogą nawet pojawić się opady śniegu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Lekki, przelotny deszcz ma zacząć padać w Gorzowie i okolicach już w sylwestrową noc. Prognoza wskazuje, że nad ranem może zacząć wiać z prędkością do 40 km/godz.

Komunikat IMGW przewiduje „wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km do 40 km/godz., w porywach do 70 km, z zachodu i północnego zachodu”. Ostrzeżenie zostało wydane na 10 godzin, ale może zostać zaktualizowane 1 stycznia o godz. 14.

W pierwszym dniu 2019 r. w południe ma być bardzo wietrznie, ale też dość ciepło, bo ok. 7 st. C. Wieczorem dalej ma wiać, w porywach nawet do 65 km/godz., ale zrobi się chłodniej i mogą pojawić się pierwsze opady śniegu, które są również w prognozie na przedpołudnie w środę 2 stycznia. Do weekendu w dzień i przede wszystkim w nocy pojawiają się same temperatury lekko na minusie. Czyżby styczeń zaczynał się aurą choć trochę przypominającą tę zimową? Zobaczymy, ile z tych zapowiedzi się sprawdzi.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej