Miejski Sylwester w Gorzowie co roku odbywa się na nadwarciańskim bulwarze zachodnim. Wielu gorzowian przenosi się tam z domowych imprez tuż przed północą, aby powitać Nowy Rok w większym gronie i bardzo hucznie. Tym razem gwiazdą sylwestrowego wieczoru będzie Lombard.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Sylwester pod chmurką rozpocznie się w dziś o godz. 22. Pierwszą godzinę zagospodaruje didżej i będziemy bawić się przy muzyce elektronicznej. Potem, o godz. 23 czas na sylwestrową gwiazdę.

W tym roku gorzowski OSiR zaprosił zespół Lombard. To już legenda polskiej muzyki, choć to nie ten sam Lombard z lat 80. Założony przez młodych muzyków z Poznania debiutował w 1981 r., tuż przed stanem wojennym. Na początku wokalistkami były Małgorzata Ostrowska i Wanda Kwietniewska, potem została tylko ta pierwsza. Poprockowa grupa dzięki takim przebojom, jak „Szklana pogoda” czy „Śmierć dyskotece” stała się jednym z najpopularniejszych polskich wykonawców ostatniej dekady PRL. Piosenki zajmowały wysokie miejsca na listach przebojów, zespół święcił triumfy na festiwalach. Na początku lat 90. Ostrowska odeszła z Lombardu. Potem na krótko wróciła, by ostatecznie rozstać się z zespołem w 1999 r. Grzegorz Stróżniak, lider Lombardu, znalazł nową wokalistkę Martę Cugier, która śpiewa w Lombardzie do dziś.

W Nowy Rok wejdziemy więc z Lombardem i jego przebojami, a tuż po północy odbędzie się tradycyjny pokaz fajerwerków.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej