17-latka Wiktoria Skowrońska z MKP Słowianka Gorzów bardzo zaskoczyła wszystkich parę miesięcy temu, gdy podczas letnich mistrzostw Polski seniorów w Łodzi na 50 m st. klasycznym poprawiła swój rekord życiowy o 11 setnych sekundy i w tej konkurencji została trzecią pływaczką w kraju.

Teraz w Lublinie, na zimowym szczycie, czyli Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat, Skowrońska zajęła w finale pięćdziesiątki żabką czwarte miejsce. Stanęła jednak na podium, bo jednocześnie była trzecia w juniorskiej klasyfikacji.

O rok młodszą Agatę Miciak chwilę temu okrzyknęliśmy gwiazdą MP 16-latków w Gorzowie. Dla tej młodej zawodniczki kolejne dni to był test charakteru.

– Właściwie bez chwili wytchnienia wsiadła do samochodu, przejechała ponad 600 km i znów walczyła w basenie w znacznie mocniejszej stawce – mówił Artur Łopaciński, trener Słowianki.

Na 800 m st. dowolnym Miciak zajęła dziewiąte miejsce, a na 200 m st. motylkowym wygrała finał B, czyli została sklasyfikowana na 11. pozycji.

W całych mistrzostwach gospodarze byli bezlitośni dla rywali. Reprezentanci AZS UMCS Lublin wygrali punktację drużynową open, a także klasyfikacje medalowe seniorów i młodzieżowców. Rywalizacja na krótkim basenie Aqua Lublin trwała przez pięć dni.