W ostatnią niedzielę roku zaczyna się akcja "Niedziela przy karmniku". Co dwa tygodnie przy karmniku w siedzibie Parku w Chyrzynie, pracujący w Parku obrączkarz będzie rozstawiał sieci ornitologiczne, aby złapać odwiedzające karmnik ptaki. Chcesz to zobaczyć?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Akcja będzie prowadzona w kolejne niedziele, aż do końca lutego. Obrączkarz będzie określał gatunek ptaka, ważył, mierzył i zakładał im obrączkę. Jeśli masz ochotę zobaczyć, jak wygląda obrączkowanie, nauczyć się odróżniać gatunki, które odwiedzają karmniki i zobaczyć je z bliska, Park Narodowy Ujście Warty zaprasza na spotkania przy karmniku. To jednak zajęcie dla „rannych ptaszków”.

Spotkania będą się zaczynać o wschodzie słońca i trwać ok. 5 godz. Można się dołączyć do nich w dowolnym momencie ale trzeba pamiętać, że ptaki są najaktywniejsze wcześnie rano, więc prawdopodobnie najwięcej będzie ich na początku spotkania. Na spotkania nie trzeba się zapisywać.

Terminy spotkań: 30 grudnia 2018 od 8.15 do 13.15; 13 stycznia 2019 od 8 do 13, 27 stycznia 2019 od 8 do 13; 10 lutego 2019 od 7.30 do 12.30; 24 lutego 2019 od 7 do 12.

Podczas spotkań będzie się palić ognisko, przy którym można się ogrzać. Trzeba pamiętać jednak o ciepłym ubraniu. Warto również wziąć ze sobą prowiant, który będzie można podgrzać na ognisku.

Park Narodowy zaprasza na spotkania przy karmniku turystów indywidualnych i rodziny z dziećmi. Dzieci mogą uczestniczyć w spotkaniu jedynie z dorosłymi opiekunami. Spotkania będą się odbywać w wiacie przy ognisku w siedzibie Parku Narodowego „Ujście Warty", Chyrzyno 1, 69-113 Górzyca.

Więcej informacji można uzyskać telefonicznie 95 752 40 26 lub mailowo edukacja@pnujsciewarty.gov.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej