Trwa Jarmark Świąteczny na gorzowskim Kwadracie, a jego kulminacja będzie świąteczne spotkanie mieszkańców - miejska wigilia. Będą życzenia, kolędowanie i koncerty.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wzdłuż ul. Chrobrego przy gorzowskim Kwadracie (placu Nieznanego Żołnierza) stanęły stragany. Można coś zjeść, napić się kawy, a także kupić świąteczne ozdoby, upominki, rękodzieło i produkty regionalne. Na samym Kwadracie stanęła natomiast, bo atmosferę zapewniają występy artystyczne, zabawy oraz wspólne kolędowanie.

Po sąsiedzku, w Klubie Kultury MCK Jedynka jeszcze w piątek w godz. 14–20 odbywa się kiermasz Koła Rękodzieła Artystycznego i rękodzieła ukraińskiego.

W piątek, czyli w ostatni dzień jarmarku, również wiele atrakcji na samym placu. Od godz. 14.50 kolędy będzie śpiewał dziecięcy zespół Romani Cierheń. Po kolędach, o godz. 15.30, Teatr VJA – ART ze Szczecina pokaże widowisko plenerowe dla dzieci, a potem na Kwadrat zawita św. Mikołaj. Od godz. 16.30 występować będą artyści reprezentujący ukraińską społeczność mieszkającą w Gorzowie, a następnie uczniowie Szkoły Muzycznej Huberta Zbiorczyka. Później będzie na ludowo: na scenie pojawi się Zespół Tańca Ludowego „Gorzowiacy” oraz Dudziarze z Regionu Kozła (godz. 17.30).

Miejska wigilia rozpocznie się o godz. 18, kiedy prezydent, radni i władze wojewódzkie złożą mieszkańcom świąteczne życzenia. W czasie kiedy trwać będzie poczęstunek dla mieszkańców, rozdawanie pierniczków na scenie wystąpi utalentowana gorzowianka Julia Bury. Miejskie świętowanie zakończy koncert „Kolędy na Jazzowo”, przygotowany przez Jazz Club „Pod Filarami”.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej