Podczas dwumeczu Salming Ekstraligi Unihokeja Mężczyzn w pierwszym starciu I LO Floorball Gorzów pokonał Fenomen Babimost 9:6, a w rewanżu zwyciężyli goście 10:8. Dzięki temu gorzowianie zachowali pierwsze miejsce w grupie C.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Stawką derbowych meczów było prowadzenie w grupie C ekstraklasy i lepsze rozstawienie w fazie play-off.

– Najpierw lepsi okazali się gospodarze, którzy zaskoczyli zawodników Fenomenu wysoką obroną i nie pozwolili rywalom na rozgrywanie piłki i strzały z dystansu – opowiadał Paweł Wiśniewski z Młodzieżowego Klubu Sportowego Puszkin. – W rewanżu rywale byli bardziej zdeterminowani i przez większość meczu utrzymywali prowadzenie. Nam udało się wyrównać pod koniec drugiej tercji, jednak przeciwnicy odskakiwali ponownie na jedno lub dwa trafienia. Ostatecznie mimo bardzo ambitnej gry musieliśmy uznać wyższość gości.

Przed ostatnimi rundami spotkań w fazie grupowej Gorzów dalej jest na czele tabeli, wyprzedza Babimost jednym punktem. I LO Floorball zagra na początku stycznia na wyjeździe z Wejherowem, a Babimost z Prusem w Żarach.

I LO UKS Floorball Gorzów – UKS Fenomen Babimost 9:6 (4:3, 4:3, 1:0)

Floorball: Wiliński – Kleinhardt 2, Szłapak 2, Helman 2, Bojko 1, Domański 1, Chochowski 1, Łata, Stolarek.

I LO UKS Floorball Gorzów  – UKS Fenomen Babimost 8:10 (2:3, 3:3, 3:4)

Floorball: Wiliński, Szostak – Bojko 3, Chochowski 2, Kleinhardt 1, Domański 1, Helman 1, Szłapak.

  • 1. I LO UKS FLOORBALL GORZÓW 10 20 83:52
  • 2. UKS Fenomen Babimost 10 19 76:57
  • 3. KS Wejherowo 10 15 65:67
  • 4. UKS Prus Żary 10 6 43:91
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej