Znów w pucharowych zmaganiach mieliśmy tylko jedną saneczkarkę z podgorzowskich Nowin Wielkich. Jak wróciła Ewa Kuls-Kusyk, to z powodu kontuzji wypadła Natalia Wojtuściszyn.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W lodowej rynnie w Lake Placid w Stanach Zjednoczonych błysnęła polska dwójka. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski w Pucharze Świata zajęli znakomite siódme miejsce, a w sprincie zostali sklasyfikowani na 11. pozycji. - Tor bardzo trudny, wymagający i szybki. Ale dzięki pobytowi tutaj na jesień zdążyliśmy oswoić się z nim, co teraz przyniosło efekty - cieszyli się Polacy.

Panowie i panie w jedynkach tradycyjnie znaleźli się w trzeciej dziesiątce. Powracająca po krótkiej przerwie do rywalizacji Ewa Kuls-Kusyk z UKS Nowiny Wielkie spokojnie przebrnęła przez Puchar Narodów, bo tym razem kwalifikację uzyskiwały prawie wszystkie startujące (odpadła jedna). W ślizgach pucharowych nasza zawodniczka skończyła na 26. miejscu (wystartowało 28 kobiet).

Saneczkarze wrócą do rywalizacji zaraz po nowym roku. 5 stycznia zaczną pucharowe zmagania w niemieckim Konigssee. Mistrzostwa świata odbędą się na koniec przyszłego miesiąca w Winterbergu, a mistrzostwa Europy na początku lutego w Altenbergu.

WYNIKI JEDYNEK KOBIET W LAKE PLACID:

  • 1. Dajana Eitberger (Niemcy) 1.27,674
  • 2. Natalie Geisenberger (Niemcy) 1.27,705
  • 3. Julia Taubitz (Niemcy) 1.27,929
  • 4. Emily Sweeney (USA) 1.27,943
  • 5. Summer Britcher (USA) 1.28,012
  • 26. Ewa Kuls-Kusyk (Polska) 1.29,968

Klasyfikacja generalna PŚ (6 z 12 zawodów): 1. Geisenberger – 570 pkt, 2. Taubitz – 495, 3. Britcher – 330, 4. Eitberger – 320, 5. Tatiana Iwanova (Rosja) – 274, 27. Natalia Wojtuściszyn (Polska) – 49, 30. Kuls-Kusyk – 43.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej